Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
masakrator

Taktyka

Brak odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

1. Podchodzenie pod budynek: (mapy typu militia i podobne)

Sposób podejścia pod atakowany obiekt ma duże znaczenie, i zależy od: rodzaju obiektu, oraz obiektów wokół niego (skrzynki załomy w murze itp.). W trakcie podejścia ważne jest wykorzystywanie martwych pól obserwacji (miejsc, w których można przebywać niezauważonym przez przeciwnika). Właściwe podejście jest równie istotne jak sama technika szturmu. Ważnym warunkiem powodzenia akcji jest skryte podejście, dające przewagę poprzez element zaskoczenia. Jeżeli skryte podejście nie jest możliwe, powinieneś być odpowiednio ubezpieczany, najlepiej przez snajpera lub przez kolegów z zespołu. W razie przemieszczania się po terenie otwartym, należy stosować taktykę przemieszczania się, polegająca na szybkim przejściu od osłony do osłony.

 

2. Przeszukiwanie obiektów z dużą ilością pomieszczeń (mapy typu: milita, crackhouse itp)

Podczas działania w obiekcie masz do sprawdzenia od kilku do kilkunastu pomieszczeń znajdujących się na jednym lub na wielu poziomach. W trakcie sprawdzania należy pamiętać o generalnej zasadzie, aby nie pozostawiać za sobą nieczyszczonych pomieszczeń, ani też nie przechodzić przed ich drzwiami. Podczas działań w obiektach wielopoziomowych, należy jak najszybciej dążyć do opanowania, wszystkich poziomów.

 

3. Poruszanie sie po korytarzach (np "domek" na inferno)

Korytarze opanowane przez przeciwnika stanowią bardzo trudny teren walki. Na ogół są wąskie i pozbawione elementów mogących stanowić osłonę. Nigdy nie należy poruszać się środkiem korytarza, lecz przy którejś ze ścian. Członkowie zespołu poruszając się powinni czuć ścianę, lecz jej nie dotykać. Po korytarzu należy poruszać się w umiarkowanym tempie, w rzędzie przy jednej lub przy obu ścianach. Jeżeli zespół biegnie, powinien to czynić również w rzędzie. Broń należy wtedy trzymać w taki sposób, jak w postawie gotowości.

Po obu stronach korytarza należy poruszać się zwłaszcza wtedy, gdy jest on szeroki (powyżej 3 m). Poruszanie się po obu stronach umożliwia lepszą penetrację wzrokową korytarza, oraz szybszą reakcję na ewentualne ruchy przeciwnika.

W przypadku ataku ze strony przeciwnika prowadzący zespół przyjmuje pozycję strzelecką i bierze na siebie ciężar odparcia ataku. Pozostali zajmują pozycje w zależności od rozwoju sytuacji (na serwerach z włączonym Friendly Fire nigdy nie oddajemy strzału stojąc za naszym kolegą gdy znajduje sie na linii ognia)

Jeżeli poruszający się zespół nie ma dokładnie zlokalizowanego przeciwnika i pomieszczenia do ataku, ostatni żołnierz powinien poruszać się tyłem na wypadek ewentualnego ataku "zza pleców". Ubezpiecza w ten sposób kolegów z zespołu.

Po schodach- w odróżnieniu od korytarzy- zespół (pierwsza dwójka w zespole wieloosobowym) porusza się pojedynczo. Rozpoczynając pokonywanie schodów "jedynka" idzie po nich z bronią skierowaną w stronę spodziewanego przeciwnika, podobnie jak na korytarzu- "czując" ścianę. Zatrzymuje się w momencie, gdy oceni, że może skutecznie osłonić "dwójkę". Wydaje wtedy "dwójce" komendę "IDŹ!" (lub przekazuje umówiony sygnał). "Dwójka" odpowiada "IDĘ!" (lub przekazuje umówiony sygnał), przemieszcza się na wyższe partie schodów do miejsca, gdzie zajmuje pozycję umożliwiającą skuteczna osłonę "jedynki". I tak dalej. Przemieszczanie na przemian odbywa się do momentu, gdy któryś z nich osiągnie róg na poziomie, na którym prowadzone będą dalsze działania. W trakcie poruszania się po schodach pozostała część zespołu porusza się w pewnej odległości za prowadzącą dwójką. Zejście po schodach w dół odbywa się w identyczny sposób.

 

3. Wejście do pomieszczeń

Drzwi są najbardziej niebezpiecznym punktem podczas szturmowania pomieszczeń. Głównym celem jest jak najszybciej przez nie przejść i opanować pomieszczenie.

Podchodząc pod drzwi należy stać frontem do ściany.

Jeżeli drzwi są otwarte, i stoisz za kimś nigdy nie celuj w plecy kolegi przed tobą.

Gdy drzwi są otwarte, rozpoczynasz sprawdzanie pomieszczenia od najmniejszego jego fragmentu jaki widzisz. Cały czas za wzrokiem skierowana jest lufa broni. Przemieszczając się dalej, zwiększa się obszar penetracji, metodą "krojenia". Po wejściu do pomieszczenia należy jak najszybciej zniknąć z otworu drzwi, zajmując pozycję przy ścianie stojąc do niej plecami. W trakcie przeszukania należy również pamiętać o wzajemnym ubezpieczaniu się, w zależności od sytuacji. Po pomieszczeniu należy poruszać się przy ścianach, z uwzględnieniem umeblowania i kształtu pomieszczenia.

Źródło: http://www.wiaderko.com/cs-1.6/poradniki-cs/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×