Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
KmL

Tomasz Chada

6 replies w tym temacie

Recommended Posts

images?q=tbn:ANd9GcS5GVjzlyzv_UWzr2siy_r4twgBH1fz7fSb32s1_YLdmdLGHIEP3w

 

Chada, właściwie Tomasz Chada (ur. 24 sierpnia 1978 w Warszawie), znany również jako Ciemnej Strony Zwierzchnik- polski raper. Chada działalność artystyczną rozpoczął jako nastolatek. W wieku siedemnastu lat nagrał debiutancki utwór "W-WA miasto stołeczne". Rok później wystąpił gościnnie na płycie warszawskiej Molesta Ewenement pt. Skandal. Raper wystąpił w trzech utworach. Na przełomie lat 1998-1999 Chada wraz z Kaczym założył duet Proceder, którego wspólny album mimo zapowiedzi nie został nigdy wydany. W latach 1998-2000 Chada współpracował z DJ 600V, w efekcie której utwory rapera znalazły się na takich płytach, jak Szejsetkilovolt Produkcja, Styl Reprezentacji Pierwszej Ligi, Hip-hop Raport czy Raport 2000. Po długiej nieobecności na scenie Chada zaangażował się w realizację albumu razem z białostockim raperem znanym jako Pih. Wspólna płyta raperów pt. O Nas, Dla Was ukazała się w 2003 roku.

W 2009 roku kilka dni przed premierą solowego albumu Chady, zatytułowanego Proceder, sąd odwiesił ciążący na Chadzie wyrok 22 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Wkrótce potem raper został osadzony w zakładzie karnym w Bydgoszczy. Wytwórnia Step Records wystosowała w tej sprawie oficjalne oświadczenie, informujące słuchaczy o zaistniałej sytuacj. Z powodu aresztowania Chady nie odbyły się planowane zdjęcia do dwóch teledysków. Solowy album rapera był promowany singlami Na Tych Osiedlach, Nie Byłoby Tematu, Czas Rozliczeń oraz Chada Puszcza w Miasto Solo. Debiut spotkał się z dużym entuzjazmem fanów oraz recenzentów. Latem 2010 roku raper został zwolniony z zakładu karnego.

W marcu 2011 roku ukazała się reedycja albumu Proceder pod nazwą Proceder Plus z dodatkowym utworem "Nie Jestem Tu Od Wczoraj" do którego powstał teledysk oraz remiks do utworu "Obrachunek Moralny". 27 maja 2011 ukazał się drugi studyjny album pt. WGW. Na płycie znalazło się 19 premierowych utworów oraz dwa remiksy[10]. Nagrania były promowane teledyskiem do utworu "Rap najlepszej marki" z gościnnym udziałem rapera Małolata. Drugim singlem z albumu była kompozycja "Na Tych Osiedlach 2" do którego również powstał teledysk.

 

Parę klipów Chady:

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×