Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
adamus_81

Przejscie z przemo na IP.Board

14 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie do administratora tego forum,prosze o jakis dobry poradnik lub link jak przeniesc sie z przemo na IP.board.w necie stronach jest tego ale nie przekonałem się jedni piszą zeby to zrobic trzeba z przema przejsc na przemo3 drudzy że na MyBB pozniej na IP.Board.Prosze o jakis komentarz jak najlepiej tego dokonac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem przejść najpierw na phpbb3, a następnie na ipb. Ostatecznie przeniosłem bezpośrednio z przemo.

Co do poradnika, to sam już nie pamiętam z którego korzystałem. Na stronie polskiego supportu IPB na pewno coś znajdziesz. Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to pisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam korzystałem z tego poradnika http://forum.invisionize.pl/topic/6115-konwersja-z-innego-skryptu-do-ipboard-3x/ lecz nie stety nie przenioslo wszystkich postow.Mam jeszcze jeden problem przenioslo działy ale na przemie mialem subfora a na ipb brak ich ale sa w acp,i pytanie jak je teraz dodac do działow??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w panelu, czy tych subfor (oczywiście wraz z postami) nie zmieniło na "traktuj jako kategorię". Będą one widoczne w panelu, wystarczy wejść w opcje i zmienić każde z takich for na zwykłe forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w panelu, czy tych subfor (oczywiście wraz z postami) nie zmieniło na "traktuj jako kategorię". Będą one widoczne w panelu, wystarczy wejść w opcje i zmienić każde z takich for na zwykłe forum.

Ok poszło są subfora ale mam ostatnie pytanie po przejsciu nie mam załączników w postach mozna jakios je przeniesc i jak tak to do jakiego katalogu w ipb na przemo był to files??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączniki powinny się przekonwertować jak reszta fora. Jeżeli po konwersji ich nie masz to coś poszło źle. Nie da się ich dołożyć już po. Albo całość od nowa i patrzeć co jest źle, albo dodawać je na piechotę od nowa ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w conwertorze tak

 

attachments.png Attachments 0 217 Converted with errors

  czyli jaka mam teraz podac sciezke poprawna

 

The path to the folder where attachments are saved (no trailing slash - usually path_to_phpbb/files):

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo pamiętam co tam się daje, musiałbym to widzieć. Robiłem to już dawno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Ok rozumiem znalazłęm jeszcze jeden problem i \pytanie widziałem twojego posta na forum a chodzi dokladnie o porzestawiane posty czyli w niektorych dzialach czytane sa od konca.Dodalem do config_global to

 

$INFO['post_order_column'] = 'post date';

$INFO['post_order_sort'] = 'asc';

 

jednak nie pomaga ,jak rozwiazales to u siebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz to samo co ja, to co opisywałem na stronach supportu to:

 

w pliku dopisz:

$INFO['post_order_column'] = 'post_date';
$INFO['post_order_sort'] = 'asc';

W panelu ustaw:

Order posts within a topic by: Ascending 0-9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

No właśnie tak mam dodane i ustawione i nie wszedzire mam dobrze,niektóre posty są ok a nie które odwrotne czyli ok konca zaczynaja sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależnie od ustawień inaczej układają się posty przekonwertowane, a inaczej posty napisane już po konwersji.

 

Zrób wszystkie synchronizacje z panelu, jeżeli jeszcze ich nie robiłeś.

 

Musisz popróbować ze zmianą wartości w panelu zmieniając również

 

$INFO['post_order_sort'] = 'asc';

na

 

$INFO['post_order_sort'] = 'desc';

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×