Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
qhaski

[TuT] League of Legends - Początki

9 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

league-of-legends-logo.png

 

League of Legends - Początki

[TuT] by qhaski

Spis treści:

1. Wstęp

2. Wymagania

3. Plusy i minusy

4. Od czego zacząć?

 

 
1. Wstęp
 League of Legends (znany również skrótowo jako lol) jest znaną i popularną grą  typu MOBA stworzoną przez Riot Games.
  Ale co to jest "MOBA" ? Jest to jeden z gatunków gier, którego nazwa pochodzi z angielskich słów "Multiplayer battle arena line". Skrót MOBA jest też znany jako ARTS (action real-time strategy), czyli reasumując jest to strategiczna gra akcji czasu rzeczywistego w trybie multiplayer. Dość trudne, ale da się zrozumieć. Jeszcze prościej: jest to połączenie gry akcji, strategii czasu rzeczywistego i trybu multiplayer. Rozgrywka w MOBA (ARTS) polega na rywalizacji dwóch drużyn, z których jedna z nich musi wygrać. Tak właśnie jest w grze League of Legends. Dwie, walczące ze sobą drużyny mają za zadanie odnieść zwycięstwo nad drużyną przeciwnika (no, a nad czyją?). Akcja gry opiera się na mapach typu DotA - czyli mapach do komputerowych strategii czasu rzeczywistego.

W grze są dwa tryby:

- Tryb klasyczny (Classic)

- Tryb Dominacji (Dominion)

Gra jest DARMOWA, ale w grze wbudowany jest sklepik (jak w większości darmowych gier online), w którym możemy kupić coś za realne pieniądze. Gra posiada własny klient, który musi być zgodny z najnowszą wersją. W tym poradniku omawiam kompletny początek, także nie oczekujcie, że już zacznie się gra. Jest to poradnik dla ludzi, którzy maja po raz pierwszy w życiu do czynienia z lol-em. Reasumując jest to swego rodzaju omówienie.
2. Wymagania 
Według oficjalnych danych minimalne wymagania do gry w League of Legends są takie:

  • procesor 2GHz
  • 1 GB RAM
  • 4.5 GB dostępnej przestrzeni na dysku
  • Karta graficzna kompatybilna z DirectX 9.0
  • Klawiatura i mysz

Natomiast zalecane wymagania są takie:
 

  • procesor 3 GHz
  • 2 GB RAM
  • 4.5 GB dostępnej przestrzeni na dysku
  • Karta graficzna GeForce 8800 lub podobna
  • Klawiatura i mysz

Jeżeli macie słabszy PC - bez obaw - w grze można zmienić ustawienia graficzne praktycznie do minimum, przez co nawet na moim 4,5-letnim średnim laptopie przy wyłączeniu efektów graficznych FPS-y wynoszą średnio 17-24. Zalecam także dobre łącze, bo sama gra (a dokładniej klient) waży parę GB, więc radzę wam zgrać sobie instalkę od kolegi, jeśli takowego macie ;) (ja tak zrobiłem, 1 Mb/s pff..) Ważny jest także ping - oczywiście potrzebujemy jak najmniejszy, by nasz czas reakcji był jak najszybszy. 
3. Plusy i minusy 
 

Plusy

 

+ Gra jest darmowa

+ Gra jest bardzo rozbudowana

+ Gra w nią dużo ludzi (32 mln na świecie [X 2012])

+ Możliwość brania udziału w turnieju z prawdziwą kasą

+ Gra jest cały czas rozwijana, przez co nie popada się w pewną monotonię

+ Gra po prostu zachwyca

+ Można grać razem ze znajomymi

 

Minusy

- Strasznie wciąga

- Możemy czasem natrafić na niemiłych, denerwujących lub w ogóle nie grających graczy, którzy denerwują swoim zachowaniem, brakiem współpracy lub kolaboracją.

- Musimy poczekać (ok. 1 minuty) na to, by była wystarczająca ilość graczy do gry. Część, gdy trzeba potwierdzić swój udział w rozgrywce odrzuca go lub nie potwierdza w odpowiednim czasie.

- Gra zajmuje bardzo dużo miejsca na dysku, a prawdziwą katorgą, jest ściąganie jej przez internet. (Mówię o słabszych łączach)

- Jedna potyczka może trwać nawet ponad godzinę (chociaż zwykle trwa ok. 30 minut)

- Sam nic nie osiągniesz, cała drużyna musi ze sobą współpracować (nie wiem czy to jakaś wada, ale wolałem to wymienić)

 

4. Od czego zacząć?
  Też pytanie. Od rejestracji trzeba zacząć ;D
Rejestracja 

Po wejściu w ten link mamy przed sobą stronę rejestracji, która wydaje mi się banalna, ale zdecydowałem się ją przedstawić i objaśnić.

beztyt6u3u.png

 

I.  Nazwa użytkownika (jest to po prostu login do gry, nick wybieramy sobie później)

II. Hasło i jego powtórzenie w celu zapobiegnięcia pomyłki

III. Adres e-mail

IV. Data urodzenia

V. Region - Najlepiej pozostawmy go tak jak jest tzn. na EU Nordic i East, bo gra tam dużo Polaków

VI. a) Wyrażam zgodę - musisz dokładnie, dwa razy przeczytać Warunki użytkowania, zapytać mamę, tata, dziadka, babcię czy wyraża zgodę na to, abyś mógł się zgodzić na tą Umowę lub po prostu zaznaczasz i jedziesz dalej.

 B) Newsletter - jeżeli chcesz otrzymywać na e-maila wiadomości o aktualnościach, nowościach League of Legends klikaj śmiało. Jeśli nie to nie.

VII. Standard - przepisujemy kod z obrazka

VIII. Kliknij, by się zarejestrować

 

To co zaznaczyłem w zielonej ramce wygląda niemal dokładnie jak strona pojawiająca się po pomyślnym zarejestrowaniu:

 

438779153.png

 

Teraz możesz rozpocząć ściąganie gry, a dokładniej pierwszej instalki, która zajmuje chyba 3MB, która to będzie pobierała klienta na twój komputer. Nie wiem dokładnie, ile MB będzie Ci się ściągać. Przed chwilą sprawdzałem folder LoL'a. Ważył on 3,38 GB. A więc Powodzenia, Drogi Towarzyszu. Dziękuję Ci za dotarcie do końca pierwszej, nudnej wędrówki po świecie League of Legends. Jeżeli poradnik Ci się spodobał, możesz dać + do mojego tematu. Nie wiem, ile dokładnie spędziłem na pisaniu tego Tutorialu, ale trochę zeszło czasu. Pozwoliłem sobie na umieszczeniu mojego linku referencyjnego Rejestracja, także wchodząc w niego po prostu mi pomożesz. Z góry dziękuję :)

Zabraniam rozpowszechniania tego tutorialu poza obrębem serwisu cs-kopytko.pl bez napisania autora tego tematu oraz bez mojej zgody, która nic nie kosztuje, a o którą można w każdej chwili prosić. Na razie uważam to za koniec pierwszego TuT'a do LoL'a - możliwe, że będą kolejne. Będę wdzięczny za komentarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 5

hmm. "Sam nic nie osiągniesz, cała drużyna musi ze sobą współpracować" W połowie prawda ! :P Jeśli ktoś ogarnia to może sam wygrać... Mogę dać Tobie replaya gdzie ja grałem xin'em a mój team nic nie grał -.- kompletne retardy.... miałem staty 42/3/10 x2 penta kill..... Wygraliśmy :) Reszta wszystko Ok ! Leci +

Edytowane przez Brayanovski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem. wciagajaca. ale po2500 meczach mam juz dosyc co niektorych graczy.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wole Dote 2 od LoLa.

 

Jest bardziej wciągająca.

 

No i nie musiałem płacić ,bo dostałem keya od kumpla:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moji kumple grają w to lecz ja nie uwarzam że to fajna gra

Wole Countre Strike:)

 

Pozdro:',')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również nie wiem co ludzie widzą w tej grze  hmm  , ale spoko każdy ma swój gust ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@qhaski, teraz przyszedł czas na wyjaśnienie podstawowych pojęć. Ostatnio zacząłem przygodę z LoLem ;D i nie do końca wiem kiedy mnie obrażają, albo co mi próbują wytłumaczyć. Chodzi mi to m.in. o frazy typu: "ss" "ap" "ad" "mid/top/bot" - to było by wielce przydatne dla początkujących :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwieństwie do csa, gdzie botem nazywa się jakiegoś nuba w innych grach online bot = cheater

top/mid to pewnie określenia co do rankingu

 

reszty nie mam pojęcia bo nigdy w tą grę nie grałem  ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bot- dolna linia            ap- moc umiejętności ( ilość ataku ze skilli jeżeli grasz magiem)

 

top-górna         ad- siła ataku podstawowego ( ilość ataku ze zwykłych hitów jeżeli grasz wojownikiem lub adc)

 

mid-środkowa 

        

ss- pisze się w tedy jeżeli przeciwnika nie ma na twojej linii oznacza to żeby gracz na linii najbardziej zbliżonej 

                                                do twojej uważał.

 

adc- ad carry postać prowadząca w języku polskim, powinna posiadać dużą ilość zabitych minionów dla potrzeb złota, dużą siłę i prędkość ataku. Innymi słowy musi się najbardziej nafeedować.

 

 

osoba nafeedowana/feedować/nafeedować- osoba nafeedowana to ta która posiada dużą ilość zabójstw a mniejszą zginięć. Jeżeli ktoś piszę do ciebie że kogoś nafeedowałeś to oznacza że głównie ciebie przeciwnik zabijał.

 

 

Pomogłem? :)                                            

Edytowane przez Grzybek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Jeszcze dzisiaj będzie kontynuacja - także czekajcie. 

Albo jutro - trochę tego jednak jest.

Edytowane przez qhaski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×