Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
The Psychol

Pierwsze auto, które pali 1l/100km !

10 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Volkswagen_XL1_Pierwsze_6067821.jpg


Wygląd jednak nie należy do jednych z najlepszych ^^


 


 


Można powiedzieć, że Volkswagen pokazał prawdziwy popis technologi. Auto, które posiada nadwozie z aluminium i włókien węglowych mierzące prawie 4m długości, 1,66m szerokości i 1,15 wysokości i do tego hybrydowy układ napędowy, silnik TDI o pojemności 0.8l o mocy 48KM z napędem na tył. Elektryczny silnik ma moc 27 KM, także napędza tylną oś, na którym można przejechać do 50 km! (Korzystając z samego silnika elektrycznego)


Posiada także najlepszy wynik współczynnika oporu powietrza Cx, który wynosi zaledwie 1.90!


O to właśnie jest Volkswagen XL1 


Samochód ten waży nie całe 800kg, 100km/h łapie w 12 sekund, a prędkość maksymalna to 160km/h. Według mnie to i tak dobrze na auto, które posiada tak malutki silnik! 


Auto ma mikroskopijny zbiornik paliwa, który mieści maksymalnie 10L. Mało? Tylko, że przy optymalnej jeździe na takim baku zrobimy 1000km! Według mnie to jednak dużo...


 


Lecz niestety, auto nie będzie produkowane seryjnie, gdyż firma Volkswagen wyprodukuje około 50 pojazdów i to tylko "na pokaz". Kolejne serie będę robić wyłącznie na zamówienie :)


 


Volkswagen_XL1_Pierwsze_6067822.jpg


 




 


Volkswagen_XL1_Pierwsze_6067823.jpg


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sporo sam lakier jak widać wiem bo jestem lakiernikiem samochodowym :) To perłowy metalik z lekkim odcieniem Kameleona więc sam kolor wart jest około 30tys złotych a smochód już nie wspomne :)

 

Wiem sam mam BMW w kameleonie

 

bmw_kameleon_6_118.jpg

To jest typowy kameleon E645 podbarwnia zielen niebieski czarny fiolet czerwony obiały oraz złoty zależy z której strony na niego patrzysz :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnas gdzie dorobiles sie takiej fury?hehe zart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chetnie przyjme to auto jak malo :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×