Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
iTo

Użycie procesora strasznie skacze.

13 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, od razu piszę że jeżeli chodzi o komputery to jest na prawde lewy, dlatego zwracam się do Was z tym problemem.

 

Chodzi o to że znalazłem nie dawno swojego dawnego kompa, rakieta to to nie jest, ale zawsze miałem te 100 fps na lajcie, oraz pograłem w najnowsze gry z 2-3 lat, z internetem również nie ma żadnych problemów wszystko od razu sie ładuje, 0 czekania.

Chciałem oddać ten komputer pewnej rodzinie, dlatego pierw chce go zrobić żeby oni nie włożyli w niego żadnych pieniadzy.

Problem jednak polega na tym iż użycie procesora skacze do 0 do 100% i  chyba dlatego lubi od czasu do czasu się sam zresetować, czym jest to spowodowane że te całe użycie procesora tak skacze oraz  czemu on lubi się sam zresetować.?

 

Parametry (piszę to co jest napisane) : 

Intel Pentium 4 3.20GHz   3.19GHz

2GB ramu

Karta Graficzna - Ati Radeon HD 4600 Series

Rozmiar pamęci 1024 MB 

 

Z góry dzieki. 

 

PS, znalazłem jeszcze kierownice oraz pedały do grania w samochodówki, też oddam za darmo, jeżeli ktoś by chciał to oddam we Wrocławiu :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirusy, albo procek się przegrzewa. Sprawdź czy jest tam jeszcze pasta...no i odkurz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirusy to raczej nie, bo wczoraj zrobiłem formata i instalowałem nowy system.  

Pasta ma znajdować się na procesorze? Jak nie to co, sam mam kupić jakaś paste specjalna i nałożyć na niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No między wentylatorem i prockiem jest pasta przekazująca temperaturę na radiator wentylatora... http://proline.pl/?p=AC+MX-2+4G

 

Zwykle gdy jej nie ma to masz czarny ślad po jej uprzenim bycie. Trzeba ją ściągnąć i kupić w komputerowym sklepie taką małą tubkę z tą pastą. Nałożyć troszkę i na to zamontować wentylator z radiatorem.

 

 

Tu filmik :) 4:30 wymiana i oczyszczenie.

Edytowane przez BiNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Okej, dzieki.

Jutro to zrobię (to znaczy spróbuje). :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze napisz jakiego masz antywirusa + sprawdź w menadżerze zadań który proces tak cisnie po kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dla Ciebie propozycję. Moim zdaniem chodzi o proces CCC.exe. To "catalyst control center". W msconfig wyłącz CCC w panelu autostart i usługi (catalyst control center). Bardzo często ten proces spowalnia kompa i zamula kompa.

 

Jak to nic nie da zobacz tym programem: http://sourceforge.net/projects/hjt/

 

Sprawdza wszystkie procesy. Wygeneruj loga i sprawdź na tej stronie: http://www.hijackthis.de/#anl

Edytowane przez BiNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym to się różni od tego, co Ty napisałeś ? Przeciez to tez proces/usługa ? To, że przy nim jest 49% nie znaczy, że to on. Zresztą to .Net Framework po prostu...

Edytowane przez BiNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czystym systemie problem z frameworkiem wystepuje czesto :) 
Tak jak z nowym NOD32 czy podobnymi. 

 

Tak samo zapytałbym skąd przypuszczenia ze to wina CCC? Na starszych wersjach sterowników CCC nie stwarzał przecież problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czystym systemie problem z frameworkiem wystepuje czesto :) 

Tak jak z nowym NOD32 czy podobnymi. 

 

Tak samo zapytałbym skąd przypuszczenia ze to wina CCC? Na starszych wersjach sterowników CCC nie stwarzał przecież problemów

 

Oj to było bardzo dawno temu, a on ma jak sam przyznał leciwy sprzęt stąd moje przypuszczenia ? Znając życie ściągnął najnowsze sterowniki myśląc, że tak jest optymalnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja to było dawno temu aczkolwiek z nodem mam ten problem do dzis ze wali mi po 100% PROCESORA :)

Zobaczymy poczekajmy na dalsze losy tego jego sprzęcika :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejzyj kompa zobacz czy pod procesorem jest pasta jeżeli jej nie ma radzę ci ją kupić najlepiej "Super Thermal Grease" Pasta jest bardzo dobra chwalie ją używam ją przez 3lata i daje rade ;)

 

Wgraj też program

CCleaner 3.27.1900

Bardzo przydatny program komputerowy czyści ci cały komputer z bez użytecznych plików oraz błędnych plików i wirusów jak Koń Trojjański

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×