Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Darek

Wysoki ping

29 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z wysokim pingiem (ponad 40 do 90 a w godzinach szczytu telekomunikacyjnego ponad 100) i niestety nie wiem jak go obniżyć nie zmieniając internetu :(

Mój sprzęt:

Internet bezprzewodowy Huawei E353 z kartą SIM Aero2 (BDI). Internet ma maksymalną prędkość pobierania 512 kbps i wysyłania 256 kbps.

PC:

Procesor 1,6 GHz

RAM 512

Karta graficzna 128 MB (zintegrowana)

System Windows XP SP2

 

Ktoś ma radę jak zmniejszyć ping przy takim sprzęcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przy takim sprzęcie to raczej ciężko, ale spróbuj to co najprostsze. Podczas gry wyłącz niepotrzebne programy GG, przeglądarka itd. Niby nic a zżera z procesora, aż głowa boli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SiKoR Jedyne co mam włączone podczas gry to PLAY ONLINE i antywirus Avast (no i CS'a) - nie patrząc na Procesy w menadżerze zadań, ale Avast nie wyłącze bo co chwile napotykam się na Sality (rodzaj wirusa). Mógłbym wyłączyć Avast jeśli ktoś (kto się zna na tym) mnie zapewni na 100%, że w grze nie da się złapać wirusa :)

@Petrus PLAY ONLINE wyświetla pełny zasięg HSPA+ Plus Aero2(Roaming). W diagnostyce na karcie Stan Sieci w polu RSSI wyświetla -75dBm

Edytowane przez Darek Wiertelorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blackhill

2942481700.png

Wynik dziwny bo na serwerze mam ostatnio około 90, a czasem 50 :) Zauważyłem, że przy wyłączonym PLAY ONLINE mam niższy ping:

2942520409.png

No, ale to i tak wysoki :(

Ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może masz komende wpisaną  wpisz w consoli 25000  chyba tak może w tedy bęndzie działać   a jak nie to masz słaby zasięg  albo  komputer do dupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@snajper seba widać, że raczej sie nie znasz, albo nie umiesz czytać bo wyżej napisałem:

 

@Petrus PLAY ONLINE wyświetla pełny zasięg HSPA+ Plus Aero2(Roaming). W diagnostyce na karcie Stan Sieci w polu RSSI wyświetla -75dBm

a -75dBm to mało nie jest :) Ponadto komp słaby, aż tak nie jest bo spełnia all wymagania CS :)

Temat pisze w nadziei że może da się jakoś zoptymalizować system albo gre w taki sposób, aby był niższy ping ;)

Mam nadzieje że ktoś na coś lepszego niż @snajper seba wpadnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz na PW podeślę ci komendy na zmniejszenie pingu. Oraz ustabilizowanie fps. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz na PW podeślę ci komendy na zmniejszenie pingu. Oraz ustabilizowanie fps. 

a to jakaś tajemnica? Napisz prosze tutaj - innym też może sie przyda jak będzie szukał :)

 

Tymczasem ma ktoś jakąś propozycję na naprawienie problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weź pobierz program hltoolz obsługę znajdziesz na necie. Też miałem kiedyś problem z pingiem. Pomógł mi jak miałem ping 120 z czego później spadł od 15 do 30  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

@Blackhill coś czytałem o tym hltoolz na necie i nie przekonał mnie wtedy, no ale spróbuje i napisze czy pomógł :)



Okno programu wyglądało tak po wpisaniu danych prędkości23tf5mx.jpg

 

więc w konsole wpisałem:

 

rate 20000
cl_updaterate 45
mp_decals 300
cl_rate 20000
cl_cmdrate 100
cl_cmdbackup 2

 

i teraz (około 16:30) mam na mapie cs_wiocha ping 40-60 (na eldorado też). Nie dałoby się jeszcze obniżyć pingu? Tylko właściwie nie wiem na co wpływają powyższe komendy :( I jeszcze takie pytanko te komendy się zapisały w config.cfg? czy mam je wpisywać po każdym uruchomieniu gry?

Edytowane przez Darek Wiertelorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Blackhill I jeszcze takie pytanko te komendy się zapisały w config.cfg? czy mam je wpisywać po każdym uruchomieniu gry?

Wejdz w config.cfg i zobacz jakie masz wartości tych komend. Jeśli takie jakie chcesz ustaw plik tylko do odczytu i już zostanie to na zawsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SiKoR No ok - nie wpadłem na to, a już grzebałem w tym pliku przecież ( tam zapisuje się hasło do nicku no i bindowanie :D )

 

i teraz (około 16:30) mam na mapie cs_wiocha ping 40-60 (na eldorado też). Nie dałoby się jeszcze obniżyć pingu?

Jak w cytowanym fragmencie nie ma możliwości obniżenia pingu do 20 chociaż na tym sprzęcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to, ten toster na którym grasz, ledwo spełnia wymagania sprzętowe :) internet nie lepszy

 

Rate'y które pomogą ci w grze i nadmienię że opóźnienie nie jest najważniejsze, na złych rate'ach możesz mieć nieziemskie lagi i ping nawet 10 :)

 

Rate 25000

Cl_rate 3500

cl_updaterate 90

ex_interp 0.01

cl_cmdbackup 2 

cl_cmdrate 70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie licz na to, ten toster na którym grasz, ledwo spełnia wymagania sprzętowe :) internet nie lepszy

Mój PC aż tak zły nie jest - to kwestia tego co się na nim robi, a mi jako tako wystarcza :) a net też spoko bo nie muszę płacić a jest bezprzewodowy i jeszcze przez ponad 3 lata za free i bez jakiejkolwiek umowy oraz bez limitu transferu lol

 

Nie licz na to, ten toster na którym grasz, ledwo spełnia wymagania sprzętowe :) internet nie lepszy

 

Rate'y które pomogą ci w grze i nadmienię że opóźnienie nie jest najważniejsze, na złych rate'ach możesz mieć nieziemskie lagi i ping nawet 10

Wybacz, ale specem od komend nie jestem i nie kumam na co dana komenda jest :( Jak rozkminie to pogadamy :D

 

ex_interp 0.01

A wartość tego interp to nie wybiera się za każdym razem po wejściu na serwer? Bo chyba tak, więc tej komendy nie wpisze (ona dotyczy chyba przezroczystości "chopa (gracza)")

 

Więc @Ex6TenZ* oraz @FAAAJNY i inni jak podajecie jakąś komendę proszę opiszcie krótko na co ona dokładnie wpływa bo ja do łatwo wierzących nie należę i nie wpiszę pierwszej lepszej komendy :)

 

Oczywiście nadal liczę na pomoc i jeśli obniży ona ping oczywiście będzie "lubię to" ;) Może w rejestrze da się coś zmienić nie uszkadzając systemu, ale zmniejszając ping?

Edytowane przez Darek Wiertelorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc @Ex6TenZ* oraz @FAAAJNY i inni jak podajecie jakąś komendę proszę opiszcie krótko na co ona dokładnie wpływa bo ja do łatwo wierzących nie należę i nie wpiszę pierwszej lepszej komendy :)

 

Oczywiście nadal liczę na pomoc i jeśli obniży ona ping oczywiście będzie "lubię to" ;) Może w rejestrze da się coś zmienić nie uszkadzając systemu, ale zmniejszając ping?

Widziałem kiedyś te komendy w internecie i mi one pomogły. Nie zmieniły nic poza tym, że ping spadł z 40 do 15 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FAAAJNY Ale mi chodzi o to, aby po wpisaniu tych komend mi chopki nie "skakały" (np.jak sie ma wysoki ping to tak "skaczą"). Bo jak po wpisaniu tych komend mają mi te chopki skakać to wole mieć obecny ping :( Dlatego proszę o napisanie na co wpływają podawane przez Was komendy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FAAAJNY "chopkami" nazywam tych Terrorystów i Antyterrorystów - tak trudno się domyślić? Koniec spamu i czekam na konkretne propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja mam lepszy sprzęt, u mnie nie było "chopków", więc nie wiem jak u Ciebie :/

 

To nie jest temat o jakimś sprzęcie jaki masz, mnie to zero interesuje. @, chce żeby mu pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Proszę, po dogłębnym myśleniu takie powinny być twoje ustawienia

 

Rate 25000 - Ustala ile maksymalnie (bajtów) otrzymujesz od serwera.

cl_rate 3500 - Ustala ile maksymalnie (bajtów) wysyłasz do serwera.

cl_updaterate 90 - Definiuje ile razy w czasie 1sek otrzymujesz informacje od serwera o twoim otoczeniu

cl_cmdrate 90 - Definiuje ile razy w czasie sekundy wysyłasz informacje do serwera o twoim położeniu oraz akcji.

cl_cmdbackup 2 - Definiuje ilość ramek które mozna przesylac ponownie jesli nasze połączenie nie wyrabia.

ex_interp 0.01 - Określa co ile czasu (ms) odświeżane są informacje o aktualnym położeniu modeli. Przykładowo: 0.1 = 100ms, 0.01 = 10 ms.

 

Mam nadzieję że pomogłem, napisałem też wartości, które powinieneś mieć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

[member=Ex6TenZ*] Teraz po wpisaniu proponowanych komend mam ping w zakresie 45-55 o około godzinie 21:20 na mapach cs_wiocha i de_eldorado_big. Czy ktoś ma jeszcze pomysł na niższy ping na sprzęcie jakim posiadam obecnie? Czy po prostu niżej sie nie da? Bo zawsze wiadomo ping podskoczy i masakra, a tak to jak będzie niższy i podskoczy to będzie troche mniej odczuwalne lol

Edytowane przez Darek Wiertelorz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale mniejszego pingu mieć nie będziesz :| chyba że coś sam pokombinujesz z tymi komendami, bo już wiesz co która oznacza :)

 

Możesz jeszcze spróbować

 

cl_rate 20000

lub

cl_rate 9999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×