Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
maksiu921

Gollob potwierdził: kończę z Grand Prix!

1 odpowiedź w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdziły się nieoficjalne dotychczas doniesienia. Tomasz Gollob przyznał, że nie będzie już startował w cyklu Grand Prix jako stały uczestnik. Tym samym zakończył 19-letnią przygodę z tymi zawodami. – Przyszedł czas, by powiedzieć dość – powiedział Polak.

 

uid_a25efb14b03841fd508b3e1c4c60256e1386

 

 

W cyklu Grand Prix Gollob jeździł od samego początku – od 1995 roku. W 2010 roku wywalczył złoty medal, w 1999 i 2009 – srebro, a w latach 1997, 1998, 2001, 2008 - brąz. 

 

uid_b8369daef5e9dd2e2a8855a45dd27d611386


W minionym sezonie zajął 9. miejsce, ale w ostatnich dwóch turniejach nie zdobył ani jednego punktu. Wszystko z powodu groźnego wypadku w Grand Prix Szwecji w Sztokholmie. Na jednym z łuków w jego motocykl wjechał późniejszy mistrz świata – Tai Woffinden.

– Długo myślałem nad tą decyzją. 19 lat ścigałem się w cyklu Grand Prix. Wystarczy! – ogłosił polski żużlowiec. Nie wyklucza jednak pojedynczych startów GP, na przykład na turniejach w Bydgoszczy czy Toruniu. – Jeśli dostanę zaproszenie od organizatora to nie widzę problemu, aby pojechać w takich zawodach – zapewnił. 


Teraz Gollob całą uwagę i siły poświęca rozgrywkom ligowym i przyszłorocznej rywalizacji o tytuł indywidualnego mistrza Europy. – W ubiegłym sezonie byłem bardzo blisko zdobycia złotego medalu w mistrzostwach Europy i będą walczył o to w najbliższym sezonie. Będę również robił wszystko, aby moja drużyna Unibax zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Polski - zapowiedział. 

Jego miejsce w Grand Prix zajmie Brytyjczyk Chris Harris.

 

źródło: fora żużlowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje już tam wyjeździł i zdobył. Lepiej zakończyć przygodę jako ktoś kto coś osiągnał niż później nic już nie jeździć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×