Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
The Rev

Wiktor "TaZ" Wojtas - Wywiad

Brak odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

CYBERSPORT_1.png                   Wiktor "TaZ" Wojtas - Wywiad dla cybersport.pl

 

classic_200x_wywiad_tazjpg_6a205db5fa690

 

Serwis cybersport.pl opublikował ciekawy wywiad z czołowym graczem Polskiej sceny Counter Strike - Wiktorem "TaZ" Wojtasem.

TaZ wspomina m.in. o obecnej sytuacji drużyny. 

Jeżeli ktoś nie czytał daje tutaj :

 

Cyber Sport

Wiktor "TaZ" Wojtas

 

●  Przy wyborze organizacji chyba nigdy nie mieliście szczęścia. Jak myślisz, czym było to spowodowane? Bywaliście zbyt łatwowierni?
 
■ Nie wiem czym to było spowodowane... Wydaje mi się, że po prostu nie mieliśmy szczęścia od momentu upadku ESNATION (firma stojąca za MYM). Może też byliśmy łatwowierni? Często staraliśmy się sprawdzać rzetelność organizacji, ale najwidoczniej byliśmy zbyt zdesperowani, aby wybierać właściwie. Najgorsze były jednak ostatnie 2 lata, było bardzo ciężko.
 
Osoby interesujące się esportem w Polsce ucieszyła informacja o Waszym dołączeniu do UniversalSoldiers. Gracze z Polski coraz częściej "uciekają" bowiem do zagranicznych drużyn. Jak, według Ciebie, można by to zmienić?
 
■ Mamy w Polsce parę osób, które mają fajne pomysły i kontakty, ale niestety brakuje nam środków, inwestorów, czegoś na start. Gdyby nie nasza obecna sytuacja... może byśmy spróbowali stworzyć coś własnego, ale niestety ostatnie 2 lata nie były najciekawsze i obecnie inwestycje takie jak organizacja nie wchodzą w grę.
 
● Przygoda z UniversalSoldiers nie trwała jednak zbyt długo. Mimo to, początkowo wszystko wyglądało bardzo dobrze. Dlaczego wybraliście wówczas właśnie US? Z braku innych ofert czy ta złożona przez nich była rzeczywiście najbardziej obiecująca?
 
■ Oferta nie była rewelacyjna, ale mieliśmy nadzieję, że jest solidna i szybko się nie posypie. Wiemy jak się skończyło. Nie ma co więcej pisać.
 
● Menadżerowie US do tej pory nie wydali nawet oświadczenia dotyczącego zakończenia współpracy między Wami, mimo, że je zapowiadali. Jak podsumowałbyś wsparcie, jakim obdarzyli Was menadżerowie US? Wypełniali swoje zadania odpowiednio?
 
■ Skoro oni nie komentowali, to ja tez nie będę robił zbędnej zadymy, ten etap jest zakończony.
 
● Co tak naprawdę spowodowało, że zdecydowaliście się opuścić szeregi US? Co było punktem kulminacyjnym?
 
■ Nie potrafiliśmy znaleźć wspólnego języka.
 
259ec5658b91dc136eff6001d0cc736a.JPG
 
● Teraz będziecie grać jako Virtus.pro. Czym przekonały Was do osoby odpowiedzialne za prowadzenie tej rosyjskiej organizacji?
 
■ Virtus.Pro to solidna organizacja, która jest już na scenie bardzo długo, ma wsparcie zarówno od inwestora, jak i od sponsorów, dlatego przede wszystkim przekonała nas możliwość stabilizacji. Nie będę ukrywał, że obdarzono nas sporą dawką zaufania, dlatego jestem im wdzięczny i mam nadzieję, że pokażemy że postawili na właściwą kartę.
 
● Popularność CS:GO bezustannie rośnie. Wydaje się zatem, że zainteresowanie sponsorów, a co za tym idzie organizacji, wspieraniem drużyn powinno rosnąć. Łatwo było znaleźć zespół, który spełniłby Wasze wymagania?
 
■ Niestety nie było łatwe, głównym powodem był nasz występ na DreamHacku, który rzucał spory cień na naszym nowym składzie, mimo paru dobrych wyników. Można była odnieść wrażenie, że organizacje nie są przekonane co do nowego składu. Mieliśmy parę ofert, ale oferta Virtus.Pro była najlepsza i nie mogliśmy lepiej wybrać. Obecnie chyba tylko parę organizacji jest tak pewnych i bezpiecznych.
 
● Zastanawialiście się także nad stworzeniem czegoś od zera, od podstaw. Pomysł spalił na panewce. W jednym z postów na Facebooku napisałeś, że byłoby to po prostu za drogie. Czy to jedyny powód, dla którego zrezygnowaliście z tej inicjatywy?
 
■ Nie jest to jedyny powodów, ale zdecydowanie podstawowy . Inna kwestia to wyniki... Wydaje mi się, że ten zespół jest zbyt młody i musimy pokazać na scenie, że jesteśmy warci zainteresowania ze strony sponsorów.
 
● Wielu osobom wydawać się może, że graczom tak naprawdę nie robi różnicy pod jakim tagiem grają, a uwagę zwracają wyłącznie na to, by ich pracodawca spełniał ich życzenia. Ile w tym jest według Ciebie prawdy?
 
■ Najważniejsze jest, aby obydwie strony wywiązywały się z ustaleń. Natomiast jeżeli chodzi o nas, to zależało nam, aby znaleźć organizacje z Polski, po wielu latach reprezentowania niezliczonej liczby drużyn międzynarodowych... Wyszło inaczej, ale cieszę się, że mamy trochę spokoju i solidnego partnera, z którym postaramy się być obecni też w Polsce.
 
● Kontrakty podpisane zostały na okrągłe 12 miesięcy. Czego w tym czasie możemy od Was oczekiwać? Jakie turnieje odwiedzicie, gdzie fani będą Was mogli zobaczyć?
 
■ Teraz chyba już można oczekiwać tylko wyników... Mimo, że wygraliśmy ostatni sezon Starladdera, to czuć spory niedosyt po stylu jaki zaprezentowaliśmy. Postaramy się brać udział w każdym większym turnieju, na internecie bądź na lanie.
 
● Liczba lokalnych polskich lanów w CS:GO mimo, że wciąż jest stosunkowo niska, to rośnie. Ostatni lan w Tarnowskich Górach chwalony był między innymi przez Neo oraz destra. Brakuje Ci tego typu zawodów?
 
■ Powiem Ci, że obecnie chyba mi nie brakuje tych lanów, kiedyś jazda na takiego lana była zajawkowa, dużo dobrych znajomych i ogólnie fajna atmosfera. Obecnie po paru ostatnich chorych wydarzeniach cala zajawka z jazdą na lokalne lany jakoś ze mnie uszła. Natomiast chciałbym, aby było ich coraz więcej, bo to daje okazje młodym graczom do rozwijania swoich umiejętności, kontaktów, a starym wyjadaczom możliwość sprawdzania młodych talentów.
 
● Od dołączenia Snaxa i byaliego do Waszego składu minęło już chyba wystarczająco dużo czasu, by móc ocenić ich poczynania. Gdybyś mógł raz jeszcze podjąć decyzję czy chcesz ich w składzie czy nie - byłaby ona taka sama i przystałbyś na to?
 
■ Jasne że tak, zarówno Snax i byali przekroczyli moje oczekiwania. Najlepsze jest to, że nie mamy właściwie żadnych konfliktów, a w razie nieporozumień wyjaśniamy wszystko od razu, chcę uniknąć sytuacji, która miała miejsce przez ostatnie parę lat. Więcej nie będę pisał. bo pewnie będą to czytali, i nie ma co ich wychwalać, niech pokażą na co ich stać w 2014.
 
293760_522838044396535_1707468354_n.jpg
 
● Statystki CS:GO bezustannie rosną. GeT_RiGhT w jednym z wywiadów przyznał, że wróży temu tytułowi "świetlaną przyszłość". A jak Ty się na nią zapatrujesz?
 
■ Jestem tego samego zdania, mikropłatnosci, które Valve wprowadziło do CS:GO całkowicie zmieniły sytuacje. Po rozmowach z jednym z członków Valve, wiem że chcą rozwijać jakość rozgrywki, tak jak ma to miejsce w League of Legends czy Dota2. Na razie grupa odpowiedzialna za CS:GO nie jest liczna, ale wydaje mi się, że jeżeli EMS One w Katowicach odniesie sukces pod względem oglądalności, to nie tylko 2014 będzie niesamowitym rokiem dla CS-a, ale i parę następnych lat.
 
● Fifflaren w sierpniu ubiegłego roku przyznał, że nad CS:GO w Valve pracuje niespełna 10 osób. Mimo tak niskiej liczby wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Gdybyś mógł im podpowiedzieć, co jeszcze powinni zmienić, co by to było?
 
■ Musza dodać dwie mapy do rotacji, być może zatrudnić kogoś odpowiedzialnego za tworzenie map w 1.6. W danej chwili chyba też powinni się skupić na ulepszeniu systemu MatchMaking, stworzyć jakiś system z nagrodami, podzielić na sezony itp. Myślę, że to by jeszcze dodatkowo zwiększyło zajawkę dla ludzi.
 
● Zwycięstwo w pierwszej turze kwalifikacji do EMS One Katowice - mimo, że graliście ze zmiennikami - przyszło Wam niemalże z dziecinną łatwością. Jak oceniłbyś przebieg całych eliminacji? Wydaje Ci się, że którykolwiek z dotychczas zakwalifikowanych zespołów jest Wam w stanie zagrozić w dostaniu się na lana?
 
■ Każdy zespół jest nam w stanie zagrozić. Eliminacje przebiegły sprawnie i nie mam nic do zarzucenia. W dostaniu się na lana naszym największym przeciwnikiem będzie nasze nastawienie, jeżeli podejdziemy odpowiednio skupieni i przygotowani to powinniśmy osiągnąć nasz cel jakim jest EMS One Katowice. Nasze obecne wyniki są obiecujące, dlatego powinniśmy pracować dwa razy ciężej, aby utrzymać daną formę, dodać taktyki i nie popaść w samouwielbienie.
 
● Jak w ogóle oceniasz pomysł organizacji finałów takiego turnieju w Polsce?
 
■ Mega kotny. Byłem rok temu w Katowicach i to było niesamowite przeżycie (jak na 13 lat jazdy po świecie i brania udziału w turniejach), wiem że w tym roku będzie przynajmniej 3 razy lepiej.

 

___________________________________________

 

Pozdrawiam - Reverend.

Link do tematu na CyberSport.pl - KLIK

Cały tekst oraz grafiki są z serwisu cybersport.pl !

Edytowane przez The Rev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×