Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
WestCoast Customs

format

12 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry.

 

Posiadam (już bardzo, bardzo długo) laptopa HP compaq 6830s z windows vista.

Laptop bardzo się muli i wszystko wolno się ładuje. Myślałem nad tym aby zrobić format. Nie mam płyty, ale przeczytałem gdzieś, że podczas startu systemu można nacisnąć któryś z przycisków "f" (f9, f10, f11) i tam coś jest xD Nie wiem co jest mi potrzebne do formatu i jak się przygotować itp.

 

Wie ktoś (robił ktoś?) jak to zrobić? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System można instalować również z pendrive czy też samego dysku twardego (z partycji FAT jakoś to robiłem). Jeśli nie masz płytki tak wgl to jak system zainstalujesz po formacie? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Na początek ustal jaki chcesz mieć system. Moim zdaniem XP jest szybszy od Visty, ale to już Twój wybór. Następna rzecz to ''zdobycie'' systemu. Powiedzmy, że gdzieś w szafce masz legalny system tylko płytka Ci sie zniszczyła - zatem możesz pobrać system z internetu [...]. Ja pobierałem viste z torrentów, musisz mieć jedynie program, o którym Ci mówiłem przy Wormsach :) Potem nagrywasz obraz iso na płytke (oczywiście nie dosłownie, musisz mieć program nagrywający obrazy płyt) i bootujesz z płytki. Każdy instalator systemu od Microsoftu oferuje formatowanie dysku podczas instalacji.

 

Po zainstalowaniu systemu musisz pobrać ewentualne sterowniki do dźwięku itp. Producent Twego laptopa udostępnia sterowniki tutaj:http://h20565.www2.hp.com/portal/site/hpsc/template.PAGE/public/psi/swdHome?cc=pl〈=pl&sp4ts.oid=3688717&ac.admitted=1409233031669.876444892.492883150

(musisz wybrać jedynie system, do którego potrzebujesz sterowniki)

 

 

Jeśli natomiast chcesz spróbować uratować swój obecny system spróbuj pobrać CCleaner i wyczyść nim rejest i spróbuj wyłączyć zbędne programy z autostaru. Możesz też odinstalować niepotrzebne gry i programy. Jeśli wolno przeglądarka działa wyczyść pliki tymczasowe [...]

 

 

To tyle w skrócie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Da się, ale z XP za drugim razem na moim laptopie miałem problem. Za to z vistą bezproblemowo poszło. Ogólnie fajny jest ten program: http://www.dobreprogramy.pl/WinSetupFromUSB,Program,Windows,51504.html (po prawej masz opcje linki bezpośrednie)

 

@ down

 

Założyłem, że nie ma ''kopi zapasowej'', jeśli ma to może z niej oczywiście skorzystać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba Ci systemu, bo przywracasz jego obraz, który został zrobiony przez producenta zaraz po instalacji wszystkich sterowników i programów. Podczas włączania komputera wciskasz "pulsacyjnie" F8> Napraw system> Uruchamiasz program, który jest ostatni na liście, zaznaczasz opcje, że chcesz usunąć wszystkie dane na dysku i na nowo zainstalować system, zostawiasz lapka na max. 3h, wracasz i masz system "jak nowy". Oczywiście przed tym zgrywasz wszystkie potrzebne dane, bo robisz format, a po formacie żaden program nie pomoże w ich odzyskaniu.

Gdzieś widziałem filmik do hp właśnie, jak znajde to wrzuce.

Edytowane przez `CR7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Może nie ten sam model, ale hp i też win vista, także spokojnie powinno styknąć

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupiłeś laptopa z wgranym oryginalnym windowsem z kluczem licencyjnym to nie ma sensu wgrywać jakiegoś pirata z płytki.

Nie wciskasz nic przy starcie, tak się robi jeżeli instalujesz z zewnętrznego nośnika.

 

Po prostu trzeba zrobić formata poprzez uruchomienie kopii zapasowej systemu. Zresetuje Ci kompa do stanu, jaki kupiłeś. @@`CR7, podał Ci chyba filmik jak to zrobić.

 

Odnośnie mulenia to może to być też wina tego, że jest brudny. Trzeba go rozkręcić, wyczyścić i wymienić pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że też dobrym sposobem na odmulenie lapka to oczyścić go z nie potrzebnych plików i zrobić oczyszczanie dysku i defragmentacje dysku a jak to nie pomoże to porostu weź go oczyść z kurzu to też może być przyczyna "muła". :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie

 

Temat został zamknięty przez moderatora

 

Powód: Temat wyczerpany.

 

Jeżeli się nie zgadzasz lub chcesz, aby temat został otwarty to raportuj ten post.

 

pozdrawiam,

cs-kopytko.pl - Sieć serwerów Counter Strike - serwery cs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×