Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Jaason

Rozbudowane informacje w podglądzie po śmierci

22 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

mam propozycję by po własnej śmierci podczas oglądania innych graczy wprowadzić w HUD-zie informacje:

- aktualne miejsce w rankingu oglądanego gracza

- kills/death oglądanego gracza

- status: vip, zwykły,admin (choć nad tym to bym polemizował - na razie pomysł do przedyskutowania) oglądanego gracza.

 

Takie ciekawostki powinny urozmaicić czas oczekiwania na nową rundę i też czasami zdarza się, że ktoś jest ciekaw jak dana osoba sprawuje się w rankingu (w tej chwili brak możliwości sprawdzenia innego gracza niż ja sam), więc miałby pod ręką te informacje. No i oczywiście nie trzeba pamiętać komend, wystarczy zginąć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

pierwsze dwa w porządku.

Ale co do statusu to na nie, chyba że status tylko: vip lub zwykły gracz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Madara./W0w/ chodzi o k/d z rankingu ogólnego, nie rankingu rundy.

Z tym /stats nie wiedziałem, sprawdzę wieczorem czy działa.

Swoją drogą napisałeś, że taki plugin już jest (ten od stats). Wystarczy zatem dopisać tylko wyświetlanie - to jeżeli chodzi o samą pozycję w rankingu głównym i jakoś wątpię by to strasznie obciążyło serwer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi się to nie podoba :( Zaśmieciło by to serwer :D

 

edit: Ty i tak non stoper przy zyciu jesteś :D :D 

Edytowane przez winner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

edit: Ty i tak non stoper przy zyciu jesteś   :D   :D 

 

no i dlatego się tak strasznie nudzę po śmierci ;P

 

 

a mi się to nie podoba  :( Zaśmieciło by to serwer  :D

 

Nie przesadzajcie, 5 linijek kodu może do wyświetlenia jednej linijki przy podglądzie zawodników, aż tak to nie zaśmieci, bardziej urozmaici. Co raz widzę jak spamują /rank /top15 albo z ciekawości nawet np. /whois 312...

tak btw: jestem botem :P

Edytowane przez Jaason

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kto pisze, że zaśmieca to serwer, to wydaje mi się, iż nigdy nie widział jak taki plugin wygląda :) tzn: jak działa, jak widać to na serwerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na nie z tego powodu ze plugin może zasmiecac serwer i do końca uniemożliwić gre choć nawet teraz zdarza się ze serwer laguje 

 say whaaaaat?!

O zaśmiecaniu już napisałem, to nawet nie jest plugin, kaman ludzie, czy ktoś kto tu się wypowiada zdaje sobie sprawę z tego co napisałem? 

Ma uniemożliwić grę? W jaki sposób? Skrypt służy tylko do wyświetlania informacji którą nota bene i tak pobierasz i wysyłasz na serwer. Nic więcej (ta transmisja cały czas się odbywa jak grasz) więc powiedz mi proszę jak linijka kodu która wyświetli po prostu tą informację ma Ci zalagować serwer. Btw: gram na tym serwie prawie najwięcej i jakoś nie zauważyłem lagów, co więcej ostatnie lagi jakie miałem to przy ataku DDOS, innych nie pamiętam. 

 

Krótko i na temat.

Jestem na NIE

 

Krótko i bardziej na temat: Dlaczego?

Nie ma chyba sensu gdybać, bo jedni na tak drudzy na nie. Napiszę kawałek kodu przetestuję i podrzucę Petrusowi, jeżeli będzie wola to dorzuci, jak nie to przynajmniej będę miał fajny kodzik.

Edytowane przez Jaason

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Napiszę kawałek kodu przetestuję i podrzucę Petrusowi, jeżeli będzie wola to dorzuci, jak nie to przynajmniej będę miał fajny kodzik.

Tak będzie najlepiej. Poszukaj w internecie gotowego kodu, przerób go lub napisz plugin samemu. Jeżeli będzie wszystko ogarnięte to nie wykluczam dodania tego na serwer.

 

Póki co temat zamykam, bo nic więcej z tego nie wyniknie.

 

Dzięki za wypowiedzi w temacie.

 

@edit 17.12.14

Temat otwieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i sprawa jest jeszcze prostsza niż myślałem.

Otóż całkowita zmiana to edycja jednej, podkreślę jednej linijki kodu. I nie to, że musimy coś ściągać, instalować pluginy...

Otóż nie, amxx ma to już wbudowane, tylko domyślnie jest ukryte. 

Zatem:

 

Jestem na nie z tego powodu ze plugin może zasmiecac serwer

teraz jest jeszcze zabawniejszy ten komentarz ;)

 

Dobra a teraz jak to uruchomić:

W folderze amxmodx powinien być katalog scripting, w nim odnajdujemy pliczek statsx.sma (w nim robimy jedną poprawkę) kompilujemy i podmieniamy w katalogu plugins.

Banalnie proste gdyby ktoś coś takiego chciał gdzieś u siebie uzyskać.

A linia do zmiany to numer 93:

 

 public SpecRankInfo         = 0 // displays rank info when spectating

Ustawiamy na 1 i tyle magii ;)

Prośba o zmianę i zobaczymy jak działa :)



Widziałem, że już śmiga ta zmiana serwerze. Dostępna jest co prawda jedynie na kamerce TTP (widok za zawodnikiem) ale też fajnie i spoko :)

Edytowane przez Jaason

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Niepotrzebne pluginy obciążające serwer jeżeli chcesz zobaczyć k/d gracza to klikasz tab :..: a rank gracza wpisujesz /stats i wybierasz nick gracza  

 

 

Nie wiedziałem o tym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widziałem, że już śmiga ta zmiana serwerze. Dostępna jest co prawda jedynie na kamerce TTP (widok za zawodnikiem) ale też fajnie i spoko :)

Taką zmianę zawsze można wprowadzić. Wystarczy odblokować opcję w menu ;)

Staty widoczne są tylko jak się jest martwym w grze oraz na kamerce z widoku zza pleców.

 

W razie dalszych sugestii proszę zgłaszać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×