Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
trzeci

Powstańcom Wielkopolskim

11 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

szkoda że ludzie tam mało wiedzą o tym wygranym powstaniu jak dla mnie to powinien być jednym z filarem nauki mimo że uczę się w Krotoszynie (woj.Wielkopolskie) to o tym powstaniu nie miałem jeszcze żadnej lekcji 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bunia ja mam to samo. Od kurde 3 technikum nie przypominam sobie, bym miał takową lekcję czy to w Szkole Podstawowej, czy Gimnazjum, czy teraz w Technikum ... Może były jakieś wzmianki tzw 5-minutowe, ale jedynemu powstaniu wygranemu przez Polaków powinno się żeby tylko jedną lekcję w programie poświęcić ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

@Bunia ja mam to samo. Od kurde 3 technikum nie przypominam sobie, bym miał takową lekcję czy to w Szkole Podstawowej, czy Gimnazjum, czy teraz w Technikum ... Może były jakieś wzmianki tzw 5-minutowe, ale jedynemu powstaniu wygranemu przez Polaków powinno się żeby tylko jedną lekcję w programie poświęcić ... 

 

 

szkoda że ludzie tam mało wiedzą o tym wygranym powstaniu jak dla mnie to powinien być jednym z filarem nauki mimo że uczę się w Krotoszynie (woj.Wielkopolskie) to o tym powstaniu nie miałem jeszcze żadnej lekcji 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

 

ale jedynemu powstaniu wygranemu przez Polaków powinno się żeby tylko jedną lekcję w programie poświęcić

z tym się mogę kłócić nie zapominajmy o III powstanie śląskim mimo że rząd Polski nie wspomógł za bardzo powstańców to tam walczyli Polacy o przyłączenie do ziem Polskich było to powstanie  wygrane ale w szkole wolą uczyć nas o klęskach czyli powstaniach Listopadowych i Styczniowych oczywiście było to ważne fragmenty Polskiej historii ale jak dla mnie to chyba normalnie myślącego człowieka system nauczania powinien nas uczyć o wygranych Polskich Powstaniach ale co ja tam mogę wiedzieć jestem tylko szarą myszką w tym żydo-komunistycznym tworze zwanym Państwem Polskim 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Brutalna prawda :/ Ciekawe jest jak ze strony Niemiec ... Można by było nazwać to istną patologią, jakby młodych Niemców uczyli na historii porażki jaką dostali podczas tego powstania ;) Niemców by uczyli jak przegrywają, a nas nie uczą jak wygrywaliśmy ... To mnie ciekawi 

 

Ciekawi również fakt, że w ten ważny dzień jest obchodzony również ... Uwaga Uwaga ... W Korei Północnej obchodzą swoje święto niepodległości ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Jak już tu tak prawimy o tym jak "nasz rząd" ustawia nam edukacje zawsze przypomina się sytuacja z 3 klasy gimnazjum gdy na zakończenie roku jakoś koniec maja początek czerwca pani od historii powiedziała nam że teraz zaczniemy ponadprogramowo II Wojnę Światową i pani w ramach tej nauki puściła nam film Nasze Matki Nasi Ojcowie tytuł coś w tym stylu Niemiecki film o AK ale na szczęście klasa była ogarnięta i większość ludzi wyszła wtedy z klasy i wtedy niestety straciłem 6 na koniec z historii ale się opłacało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhmm, to dobrze zrobiliście ;) Ja osobiście nie miałem takiej porąbanej sytuacji, by patrzeć "z punktu widzenia Niemców" na to jak Polska była złym krajem i w ogóle, sami tą wojnę niby rozpętaliśmy itd ... Ciśnienie w środku skacze gdy się pomyśli o tym ... no było minęło, mam nadzieje, że się nie spełni pewne powiedzenie "Historia lubi się powtarzać"  już nigdy w tym przypadku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie własne mózgi i każdy wie co ma myśleć ^.- , ja podchodzę do obu sąsiadów ( każdy wie o kim piszę) z dystansem. Szacunek do ludzi którzy upamiętniają Naszych Bohaterów.Chciałbym jeszcze żeby róznice pomiędzy Polską A i B się zatarły i żeby Poznań czy Warszawka nie traktowała np. Rzeszowa jak ukraińców już , bo to poprostu niestosowne.Bohaterowie Powstań nie o takiej Polsce myślęli  papa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×