Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
kaarone

Mam propozycję dotyczącą...

17 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, 

 

mam propozycję dotyczącą wprowadzenia małej zmiany na serwerze (serwerach). 

 

Mianowicie jestem za wprowadzeniem polskiej czcionki. Nie wiem jak wygląda to od strony technicznej, ale jeżeli nie jest to problematyczne to pozostawiam Wam ten wątek do przemyślenia. 

 

Pozdrawiam Kuba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz steama to możesz pisać po polsku oczywiście jeżeli chodzi ci o ortografie, w żadnym stopniu nie jest to do życia potrzebne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Steam, jednakże nie da rady ;)

 

Jeżeli chodzi o przydatność ortografii w życiu codziennym, myślę, że to osobny temat.

 

Natomiast w trosce o graczy uczęszczających na serwerze, nie rzadko, po kilka godzin dziennie warto o tym pomyśleć. 

Wydaje mi się, ze w ten sposób można zadbać o właściwy rozwój naszego "młodego" społeczeństwa :)

 

Następstwem zastępowania ortograficznie poprawnych liter jest zmniejszanie się ilorazu inteligencji :D

Przykładowo: też -> tesh/tesz. 

Nie dajmy się zwariować ;)

Edytowane przez kaarone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

No tak, ale jak już mówiłem jeżeli posiadasz tego steama to ja osobiście pisze i mogę używać jezyka polskiego, a czy inni to widzą czy nie nie ma to dla mnie znaczenia, jeżeli naprawdę tobie to nie działa no to można spróbować coś w tym celu zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak już mówiłem jeżeli posiadasz tego steama to ja osobiście pisze i mogę używać jezyka polskiego, a czy inni to widzą czy nie nie ma to dla mnie znaczenia

 

Trochę tu samolubności, ale np NS też tak by chciało mieć jak  najbardziej ZA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiales mnie oznajmilem że mam znaki polskie i ich używam a czy inni to co napisałem że znakami polskimi widzą to nie ma dla mnie znaczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli chodzi o przydatność ortografii w życiu codziennym, myślę, że to osobny temat.

 

 

 

Petrus na pewno zna realia i wie co i jak na jego serwerach.. ale co do Twojego tekstu - jak najbardziej popieram. Poziom wypowiedzi niektórych ludzi powala mnie na kolana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien plugin na to, jednakże polskie znaki wpisuje się z wykrzyknikiem np. !c = ć , !a = ą.

Jest sens wprowadzać takie coś?



Wiadomość wygenerowana automatycznie!
Temat został przeniesiony z "Wasze propozycje" do "Propozycje globalne".
Pamiętaj, że za tematy w złych działach możesz otrzymać warna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

!c = ć , !a = ą.

 - w takim razie wali!c to,  komu się b!edzie chcia!lo tak m!eczy!c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Ja uważam, że to jest bez sensu. No bo jeśli trzeba będzie trudzić się z ! to po co takie coś. Lepiej już napisać bez tej kropki, kreseczki:D i tak się każdy zrozumie. A to, że wiele osób teraz nie potrafi pisać to wina w szkołach itd. Bo wiele osób ma teraz dysleksję i w dużym stopniu spowodowane jest to tym, że nie robi się już takiego nacisku na ortografię, dyktanda itd. 

Edytowane przez PotworeK.:3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Czy dużo to zmieni? Nie bardzo, wydaje mi się, że większość graczy z przyzwyczajenia i tak będzie pisać bez polskich liter, bo jest tak wygodniej a i tak wiadomo o co chodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też przeszukałem internety i nie znalazłem innego rozwiązania od tego które napisał @Petrus

 

Trochę szkoda, bo ręce opadają, jak się patrzy co niektórzy piszą i się człowiek zastanawia, czy to jeszcze język Polski, czy to już pod Łacinę podchodzi ... 

 

Może ktoś przerobi jakoś ten plugin, albo zrobi w przyszłości, by każdy na serwie mógłby pisać z Polskimi Znakami, bo Ortografia jest w życiu bardzo ważna, bo w przyszłości za 10-15 latek takim dzieciakom to zostanie, a jak to mówi pewne mądre przysłowie "Czym skorupka za młodu nasiąknie tym na starość trąci" ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@mythbusters,o kture osoby ci chodzi? Sadze rze orografia stoi na wysokim poziomie. Nie oszókój.

 

Pomysłó niepopieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×