Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Cannibal

Zmiana flag adminów

30 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Krótko i na temat. Co myślicie o zmianie sposobu przydzielania admina z nicku na steam ID? Na zdecydowanej większości serwerów funkcja admina jest przydzielana na SID, nie na hasło i nick, na CSK nie. Tym samym odbiera się adminom jedną z fundamentalnych funkcji - bycie "niewidzialnym" dla zwykłego gracza. Na TP każdy zna każdego, wie kto jest adminem a kto nie, wie kiedy może sobie pozwolić na niedozwolone rzeczy a kiedy nie. Admin wchodząc na fake nicku może wtedy reagować, bez obaw, że delikwent ucieknie albo zacznie palić głupa.

 

Temat, w którym poruszyłem tą kwestię jest już zamknięty, więc odwołam się do wypowiedzi Blackhilla tutaj. Edycja flag zajmie maksymalnie 15-20, to nie jest pracochłonne, wystarczy edytować jeden plik, dopisać parę sidów i zmienić kilka literek, to serio nie jest trudne. Petrus nie będzie miał z tym najmniejszego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 8

Jasne, że TAK. Pod innym nickiem można wyłapać więcej chuliganów :) Canibal wszystko ładnie wyjaśnił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jak najbardziej za nawet na swojej serwerowni to miałem i jako H@ wpadałem na  fake nicku banować. Teraz na TP ja wbijam nawet nic nie napiszę a już wszyscy mnie witają i zaraz jest już, że ktoś coś robi patrzę a tego gościa już nie ma ;c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jestem za. :]

Bardzo przydatne by to było i ułatwiło przyłapywanie oszustów na gorącym uczynku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem za. Przecież chyba nikt z nas nie dzieli steam razem z rodzenstwem. Wiec mysle ze admin nie bedzie używany przez 2 lub wiecej os.

A tak rozważając to że ktoś może wygenerować taki sam SID, idąc tym tropem inne serwerownie też powinny się obawiać tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 3

Wiąże się z tym rozwiązaniem też jedna kwestia. Skoro w przyszłości serwery będą only steam, to przecież admina można rozpoznać po avatarze jaki on posiada, jak i tym, że takiego delikwenta będzie się miało w znajomych itd.

 

Co prawda cheater'ów na steam jest nieporównywalnie mniej, niż na non steam, aczkolwiek chcę tylko powiedzieć, że przy only steam takie rozwiązanie jak wchodzenie na fake nicku na serwer praktycznie nic nie da. (myślenie w przyszłość jeszcze nikomu nie zaszkodziła ;))

 

Co nie zmienia faktu, że póki co nie ma serwerów only steam, więc co do rozwiązania dania admina na SID jestem jak najbardziej Za ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro w przyszłości serwery będą only steam, to przecież admina można rozpoznać po avatarze jaki on posiada, jak i tym, że takiego delikwenta będzie się miało w znajomych itd.


 

 

Rozdzielczość gry 800x600 pikseli, z jakiej korzysta chyba duża część graczy, nie pozwala na obejrzenie avatarów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Nie można zmienić z nicku na STEAM_ID, ponieważ w sieci jest mnóstwo programów do manipulowania STEAM_ID. Obecnie każdy może zmienić STEAM_ID na jaki tylko chce, może to być nawet STEAM_ID:0:1:23.

Więc całkowicie to odpada, no chyba, że ktoś chce, aby każda osoba mogła uzyskać flagi admina. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie można zmienić z nicku na STEAM_ID, ponieważ w sieci jest mnóstwo programów do manipulowania STEAM_ID. Obecnie każdy może zmienić STEAM_ID na jaki tylko chce, może to być nawet STEAM_ID:0:1:23. Więc całkowicie to odpada, no chyba, że ktoś chce, aby każda osoba mogła uzyskać flagi admina. :)

 

 

Czy to będzie problemem jak serwer  będzie tylko steamowy? Nie. Poza tym, można zabezpieczyć się przed takimi osobami. Kwestia odpowiedniej konfiguracji dproto, co myślę, że Petrus zrobił już dawno. ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to będzie problemem jak serwer  będzie tylko steamowy? Nie. Poza tym, można zabezpieczyć się przed takimi osobami. Kwestia odpowiedniej konfiguracji dproto, co myślę, że Petrus zrobił już dawno. ; )

Jeszcze nie ma ostatecznego stanowiska Petrusa dot. serwerów only steam, więc nie ma co się rozpędzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zmienić z nicku na STEAM_ID, ponieważ w sieci jest mnóstwo programów do manipulowania STEAM_ID. Obecnie każdy może zmienić STEAM_ID na jaki tylko chce, może to być nawet STEAM_ID:0:1:23.

Więc całkowicie to odpada, no chyba, że ktoś chce, aby każda osoba mogła uzyskać flagi admina. :)

 

Co ty dajesz? Chcesz  mi powiedzieć , że każdy może ustawić sobie SID jakie chce? Nie wiem gdzie to wyczytałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Pomysł dobry, ale propozycja nie przejdzie niezależnie od tego ilu jej zwolenników się znajdzie, Krul ( :* ) na pewno powie dlaczego, choć dobrze by było, gdyby się zastanowił, bo skoro nie chcemy usuwać nicków adminów przy u@ i banach, to może swego rodzaju konsensusem będzie możliwość przeniesienia adminów na STEAM,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty dajesz? Chcesz  mi powiedzieć , że każdy może ustawić sobie SID jakie chce? Nie wiem gdzie to wyczytałeś...

Tak. :)

Nigdzie tego nie wyczytałem, sam to testowałem. :)

Edytowane przez meFiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×