Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Czerwony

Pierwsze auto.

11 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, mam do was pytanie.
Czy na pierwsze auto może być BMW e36, silnik 1.6 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nwm... Chodzi o zarejestrowanie go na Sb, nie mam zniżek i w luj bym zapłacił.
Kocham to auto i myślałem na razie o współwłaścicielu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość wygenerowana automatycznie!

Temat został przeniesiony z "Nowości" do "Moto offtopic".

Pamiętaj, że za tematy w złych działach możesz otrzymać warna!

 

Jeżeli nie śpisz na kasie, to do 26 roku życia weź sobie np. na ojca całkiem lub ew. współwłaściciel. Jak weźmiesz na siebie będziesz płacił praktycznie 100% większe ubezpieczenie. Ewentualnie weź całkiem na tatę, a dokup na siebie ubezpieczenie również tj, że będziesz jeździł na stale tym autem. To jakieś 20zł więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce je kupić w wieku 17 lat.
Ukończyłem gim i wybieram się do samochodówki.
Tam mogę naprawiać itp Swoje auto za free.
Kocham ten rodzaj auta, ale sam nwm co wybrać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mhmm, a wszelkie opłaty samochodu typu ubezpieczenie itd? Na to nie wystarczy kieszonkowe od rodziców dostawane co tydzień, uwierz mi. 

 

Spójrz na to od strony finansowej + to czy masz prawko. No chyba, że chcesz mieć sobie samochodzik by sobie stał w jednym miejscu i się kurzył. Wtedy nie zastanawiaj się długo i kupuj :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się jeszcze wstrzymał. Jeżeli chodzi o samochód, to nawet spoko, masz moje błogosławieństwo :P Lecz mimo wszystko wstrzymaj się troszkę jeszcze z tym ;) Jak będziesz miał troszkę więcej kasy, a i gdzieś jakoś będziesz miał pewny stały dopływ kasy + małe wsparcie finansowe od rodziców, wtedy sobie zakup ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie samochodu bez prawka? Nie uwierzę, że po zakupie, furmanka będzie stała w garażu i czekała na dzień w którym już dostaniesz plastik. Znam podobny przypadek, ale nie popieram takiego zachowania w żadnym stopniu.

Jeśli jednak się zdecydujesz, E36 jako pierwszy samochód - myślę, że się nadaje. Na początku radziłbym wyczuć auto, nie starać się od razu latać bokiem - a jeśli już chcesz, rób to na placach, parkingach nie koniecznie od samego początku na drodze - wiem to z własnego doświadczenia ;) Skoro wybierasz się do samochodówki i jak twierdzisz sam będziesz w stanie coś tam przy niej pogrzebać, to dlaczego by nie kupić. 

 

Co do ubezpieczenia - najlepiej dogadać się z kimś kto już ma wszystkie zniżki u ubezpieczyciela (ojciec/mamuśka/babcia?) i sam zostać współwłaścicielem. Tym samym zapłacisz niższe ubezpieczenie i zaczną Ci się juz naliczać lata. Jest jednak mały szkopuł - musisz uważnie jeździć, w przypadku stłuczki główny właściciel traci częściowo zniżki - zależnie od ubezpieczalni. 



P.S. 
Kupuj w cabrio, to polatamy razem xD
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Ja jak najbardziej polecam to auto, uczyłem się nim jeździć... jednakże za troszke większe pieniądze kupisz 2x lepszą (według mnie) barchette, którą sam posiadam i jestem z niej na prawdę zadowolony. Przemyśl to autko jest leciutkie ma około 140KM 1997r. do 6-7 tyś kupisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu mówię, że większość e36 jest dość wyeksploatowana i wiekowa, jeśli poprzedni właściciel pałował to już w ogóle, musisz przed kupnem wziąć jakiegoś samochodziarza, żeby nie okazało się, że to szmelc i do wymiany masz połowę silnika.



Mitsubishi colt 1.6, auto nie do zajechania, jedyna bolączka- rdza, zwłaszcza gnijące podłużnice, na to trzeba zwrócić przy kupnie szczególną uwagę. Silnik ma 90 km ale samo auto jest bardzo lekkie i nieźle się zbiera a za 5 tyś dostaniesz egzemplarz 2003 rok który dłuuuugo Ci posłuży Za 6 tyś kupisz również carismę 1.6, ale to już trochę ryzyko. Mogę Ci jeszcze polecić audi a3 1.6 , bardzo żwawe auto, często powypadkowe ale za 6 tyś kupisz przyzwoity egzemplarz. Obecnie jeżdżę także citroenem C5 I generacji, auto mega komfortowe i w swoim przedziale cenowym trudno o coś lepszego, silnik 2.0 hydro aktywne zawieszenie to mega wygoda, ale to już musisz dołożyć, dobry egzemplarz to ok 8-10 tyś. W przyszłości można zamontować gaz (ale tylko silnik 2.0 16V, nie HPi, oraz zwykły 1.8). Osobiście uważam, że DIESLA, żadnego Ci nie polecę,gdyż to silnik dla nudziarzy i starych pierdzieli  papa  ( bez obrazy dla posiadaczy ofc.) :D

 

PS. sam jestem po samochodówce, moje propozycje nie są wyjęte z kiepskich forów czy opinii "znawców", po tym kierunku nabierzesz dużo wiedzy i będziesz wiedział co warto kupić. Prywatnie jestem wrogiem wszelkiego rodzaju posiadaczy golów  III, mam swoje powody, stąd więc wszelkie takie propozycje zlewam z pogardą xD

 

Co do ubezpieczenia -  tylko współwłaściciel, bo na bene nie wyrobisz, będziesz płacił ponad 1,200 (w najlepszym wypadku) za ubezpieczenie i Ci się wszystkiego odechce. Bez prawka też ryzyko (konsekwencje prawne, mandaty surowe i ryzyko w razie wypadku...).

Edytowane przez mejdzel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×