Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Jeleń

Problem

15 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, gdy odpalam laptopa nic sie nie pokazuje, laptop chodzi bo slychac, i po chwili dopiero wyskakuja uzytkownicy(logowanie itp.).

Chodzi mi o to ze zawsze podczas wlączania bylo ladowanie systemu windows.. itd.

Teraz tego nie ma :(

 

Pisze to dlatego bo chce z pendriva zainstalowac nowy system a do tego potrzebny jest BIOS

W laptopie odpalało go sie za pomoca F8/F12 podczas odpalania laptopa (ladowania systemu), ale jak juz wspomnialem to nie nastepuje :(

Mam Win 7 Home Premium 64 bity.

 

Prosze o pomoc :(

 

Za bledy w pisowni przepraszam pisalem z telefonu.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wejść do BIOSU w ogóle? Czy tylko tych komunikatów nie widzisz, a do BIOSU "Na czuja" możesz wejść? (Na czuja tzn. klikać z tego co dobrze pamiętam F2 i spam tym przyciskiem od razu po włączeniu laptopa). 

 

To F8, czy F12 co wypisałeś to wejście na Tryb Awaryjny, więc to z Biosem mało co ma wspólnego :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no nie moge probowalem z 5 razy (z tymi F'ami troche namieszalen masz racje, F2 mialo byc)

 

Nawet jak na czuja wejde to i tak nic nie widac ( ekran jest czarny-jak by byl wylaczony :( )

 

Sprobuje jeszcze kilka razy moze trafie w dziurke ;):D

 

 

Edit:

No niestety nic nie wyskakuje :(, probowalem F2, ESC, DELejetem i nic

 

Dodam: klikajac wszystkie te klawisze laptop dłuzej sie uruchamial ...

 

Jakies inne propozycje ?

Edytowane przez Jelin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się jakoś niezbyt orientuję w tego typu sprawach, ale może Ci się zagnieździł jakiś wirus w systemie? Ja zawsze jak mam jakiś problem z Windowsem to ściągam antywirusa, skanuje dokładnie system i czyszczę dodatkowo różnymi programami, najczęściej są to dwa, które mi wystarczają: CCleaner i ADWCleaner. Z reguły to pomaga, natomiast jeżeli nie to znaczy, że mam głębszy problem. :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CCleaner sam uzywam do tego AVG (kiedys byl to Kaspersky)

 

Nie ma zadnych wirusow i błedow...

 

Ten bład pojawil sie jakis pól roku temu przy przywracaniu systemy ale jakos nie robil mi roznicy bo nie mialem zamiaru zmieniac system...

A teraz mam i jest problem :( :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System oryginal, sprawdzilem 1. i 2. sposób ale 3. nie bo nie moge odpalic awaryjnego (przez ten blad..)

 

Ale dzieki za checi ;)

 

Czekam dalej, na inne sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj producenta i model laptopa może to pomoże dojść do rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zrobić tak:  wyłącz laptopa. Naciśnij F2 i dopiero trzymając F2 naciśnij POWER (trzymając cały czas te F2, aż do wyświetlenia czegokolwiek na ekranie).

 

Podejrzewam, że ustawiłeś bios na tryb "quick start" czy jakoś tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymalem F2 tak jak mi radziles przez ok 3 minuty i nic ... laptop przestal sie uruchamiac, i byl ciagle czarny ekran, wiec zrobilem reset i nadal to samo :(

 

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale rozumiem, że jak próbujesz uruchomić go bez naciskania czegokolwiek to sie uruchamia normalnie jak wcześniej?

 

Sposób wyżej wymieniony pomógł innej osobie, link http://joemonster.org/phorum/read.php?f=33&t=27617 - jest tam też mowa o trybie serwisowym. Jeśli chcesz możesz przeczytać i popróbować, lecz uważaj na niektóre kombinacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak uruchamia sie jak wczesniej...

 

Sprobuje z tym trybem serwisowym

Odpowiedz dam jutro, dzisiaj juz czasu nie mam .... szkola :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z trybem serwisowym tak samo :( nic nie ma...

Sprobuje odinstaliwac ostatnia aktualizacje BIOSu - moze to pomoze :)

 

To tez nie pomoglo :( :((

Mozna zmienic system bez uzycia BIOSu czy nie za bardzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może jakimś programem z internetu wyszukać błędy i je naprawić. Nie masz gdzieś w opcjach opcji "napraw system" czy coś w tym stylu?

Z tego co wiem darmową aktualizacje na Win10 nie tylko mają użytkownicy Win8, ale także użytkownicy Win7? Może to by poskutkowało, przesiadka na Win10, a przy okazji format by Ci to zrobiło dysku. Później byś wrócił do 7mki. Czy pomoże? Nie wiem, coś takiego wpadło mi do głowy, ale licz się z tym, że może być to samo w dalszym ciągu, a to wtedy będzie się wiązało z tym, że będziesz musiał się przyzwyczaić do 10tki, a o 7mce zapomnieć, albo nowy dysk zakupić? Próbowałeś odinstalować sterowniki od karty graf. i zainstalować z powrotem? Najlepsze były by te z płyty, ale nie wiem czy dostałeś do karty sterowniki na płycie. 

Edytowane przez Xzentley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze byc TO :) , a jesli nie zadziala to po aktualizacji do W10 mam 30 dni na powrot do poprzedniej wersji

 

Sprawdze to, na noc aktualizacje wlacze

 

Nie zrobilem aktualizacji, bo wyczytalem ze laptopy maja wgrane w system ,,przywrocenie do ustawien fabrycznych"

Znalazlem i odpalilem ta funkcje... chwile czekania i laptop jest jak nowy

 

Ekran przy wlaczaniu jest naprawiony

 

Problem rozwiazany :) ide instalowac nowy system

 

Bardzo dziekuje wszystkim za zaangazowanie i pomoc :D

 

 

 

CLOSE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×