Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Jeleń

Basen zamiast siłowni?

12 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio byłem u lekarza i on powiedział ze słabo z moim kręgosłupem... - głównie przes siedziaxy tryb pracy (cs robi swoje xD)

 

I spytal sie czy chodze na siłownię, a ja ze tak 2-3 raz w tygodniu

Odpowiedział ze moge miec w przyszłości duże problemy ...

Zaproponował mi basen ..

 

i teraz moje pytanie

Basen a wzrost tkanki mięśniowej - czy to możliwe

 

zaczne chodzić na basen ale sie boje ze schudnę ..

 

 

help ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Basen wzmacnia kręgosłup i rzeźbi sylwetkę. Możesz się zdziwić, jak po pierwszym dniu pływania będziesz miał zakwasy :)

Żeby wzmocnić mięśnie trzymające kręgosłup, pływaj kraulem. Styl żabką raczej odpada. Możesz nią pohasać, bo fajnie rozciąga mięśnie klatki piersiowej i barków, no ale bez przesady.  

Jeżeli mogę polecić ćwiczenia w domu nie obciążające kręgosłupa, to zainteresuj się tematem TRX.

http://wformie24.poradnikzdrowie.pl/zajecia-i-treningi/trx-co-jest-na-czym-polega-trening-z-tasmami-trx_42545.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Polecam WK na jutubachtam masz diete jak trzymac wage mozesz chodzic na islke i basen nic ci sie nie stanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ,, musze" zrezygnować z siłowni :/

(Przez plecy- tzw garb)

 

Pomyślę nad kołyskami ;)

Edytowane przez Jelin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło mu o to że w twoim wieku nie powinno się chodzić na siłkę ponieważ wciąż się rozwijasz i dlatego możesz mieć problemy z kręgosłupem.Dlatego lepszy jest Basen wiadomo nie daje takich efektów jak siłownia ale ćwiczysz jednocześnie dużo więcej parti mięśni.Wzrostu mięśni nie zauważysz ale rzeźbę napewno. Jeśli nie chcesz porzucać siłowni jest jeszcze Kalistenika xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Odpuść siłkę i wybierz basen. Basen też pomaga, może nie po krótkim czasie, ale jak długo będziesz chodziło to i efekty przyjdą z czasem. 



Odpuść siłkę i wybierz basen. Basen też pomaga, może nie po krótkim czasie, ale jak długo będziesz chodziło to i efekty przyjdą z czasem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

na basenie masz 100 % że bicki Ci wrosną , ja tez mam problemy z łopatkami i nie mogę rzeźbić pleców zakazał mi lekarz , ale ogólnie to ćwiczyć mogę myslę że od czasu do czasu wyskoczyć na basen to spoko pomysł ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz garba małego to przez siłownie, dlaczego po prostu zle robiłeś ćwiczenia... ja osobiście ćwicze około roku coś koło tego byłem nie dawno na wizyte i wszystko ładnie wygląda żądnego garba. Jak już chcesz chodzić na siłownie to ćwicz dobrze i pod okiem starszych kolegów ;) 

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemy z twoim kręgosłupem mogą być z tego względu, że nie poprawnie wykonujesz ćwiczenia na plecy. Radził bym ci popatrzeć jak wykonują je profesjonaliści  i wtedy spróbować, może problem ustanie. Chyba, że nic to nie zmieni to chodź na basen też dobra sprawa i dobrze sie wyrzeźbisz i złapiesz kondycji. Nie zapomnij o dobrej diecie! i noś pas usztywniający :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×