Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
JAGIELLONCZYK

Podsumowanie Igrzysk w Rio - 11 medali

6 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Biało-Czerwoni w Rio de Janeiro zgromadzili jedenaście medali: dwa złote wywalczone przez duet Magdalena Fularczyk/Natalia Madaj (wioślarstwo) i Anitę Włodarczyk (rzut młotem), trzy srebrne zdobyte przez Maję Włoszczowską (kolarstwo górskie), Martę Walczykiewicz (kajakarstwo) i Piotra Małachowskiego (rzut dyskiem) oraz sześć brązowych krążków osiągniętych przez Monikę Michalik (zapasy w stylu wolnym), Rafała Majkę (kolarstwo),

czwórkę podwójną kobiet w wioślarstwie (Monika Ciaciuch, Agnieszka Kobus, Maria Springwald i Joanna Leszczyńska), Oktawię Nowacką (pięciobój nowoczesny), Wojciecha Nowickiego (rzut młotem) i kajakarki Karolinę Naję/Beatę Mikołajczyk.

 

11 medali: 2 złote, 4 srebrne, 6 brązowych.

 

Polska zajęła 33. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze ich stać na więcej , ja osobiście tylko  oglądałem i liczyłem na podium w siatkówce i w piłce ręcznej. reszta indywidualności to dla siebie startowali i  rywalizowali . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 ? 2+4+6=12

:D

Tak szybko pisałem, że aż babola walnąłem ;) oczywiście były 3 srebrne.

 

Co do medali to fakt, że mogło być ich zdecydowanie więcej. Szczególnie szkoda Fajdka (szansa na złoto) i piłkarzy ręcznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

A o Kszczocie to nikt nic nie powie, a o Kawęckim i Czerniaku też :)
 

Martwi mnie tylko jedno ... nie zdobyli nasi medali w najbardziej podstawowych dyscyplinach ... w których to zawsze przynajmniej jeden wlatywał medal, albo kilka. Przykład? Pływanie, Sporty Walki, Sztafety, czy ogółem biegi. Sport w Polsce mocno podupadł ostatnimi czasy. Gdyby nie nasze wybitne indywidualności (Włodarczyk, Włoszczowska, Majka itd) to byśmy wrócili z może max 5-cioma medalami ... A dziennikarzyny wciskają kit, że "Znakomity wynik medalowy najlepszy od 16 lat" ... tylko, że to się wytnie, że jak nasi wcześniej zdobywali medale, to większością stanowiły medale ZŁOTE, a kuźwa nie tak jak teraz ledwo ledwo brązowe medale się zdobywa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przykład? Pływanie, Sporty Walki, Sztafety, czy ogółem biegi.

 

W zapasach był brązowy medal. Co do biegów, to Jóźwiak pobiegła dobrze, ale niestety nie miała szans ze swoimi "koleżankami". :)

 

Szkoda też Radwańskiej, bo odpadła od razu w I rundzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×