Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Małpa

Google PL

4 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

piszę wiadomość do firmy Google Polska w pewnych sprawach i wymagają ode mnie potwierdzenia tożsamości. Chyba nic innego nie pozostaje mi jak przesłać dowód osobisty (wiem, można też paszport), ale mam do Was pytanie. Otóż zrobiłem zdjęcie awersu i rewersu dowodu osobistego. Czy zamazując np. gumką/wycinając w Paincie takie informacje jak:

 

- PESEL;

- Nr. dowodu osobistego;

- Imiona rodziców;

- Data urodzenia;

- Miejsce urodzenia;

- Organ wydający;

- Zdjęcie (3x);

 

a zostawiając:

 

- Imię i Nazwisko;

- Data wydania;

- Termin ważności.

 

Dodatkowo zdjęcie dowodu obrobiłem dodając czerwony znak wodny w postaci: "Kopia dowodu wykonana na potrzeby firmy Google Polska dn. 03.01.2017". To czy to wystarczy by potwierdzić moją tożsamość? 

Ta, łatwiej wysłać i zobaczyć efekt czy zda to egzamin, ale jestem przezorny, więc wolę się wstrzymać i poradzić się Was niż wysyłać kopię dowodu na marne. Z resztą na marne czy nie, w końcu to zdjęcie dowodu, więc dosyć ważne. Proszę o odpowiedź.

 

PS. To nie SPAM, serio mam dylemat. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Wydaje mi się, że to wystarczy. Możesz jeszcze napisać, że nie zgadzasz się na dalsze przetwarzanie swoich danych osobowych. A dane osobowe przesyłasz jedynie na potrzeby załatwienia tej jednej konkretnej sprawy.

A robiąc sobie jaja:

 

Wyślij w załączniku próbkę krwi, moczu i kału - tak na wszelki wypadek.  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 3

Ja bym nic tak nie wysyłał. Taka firma jak google nie powinna żądać kopii dowodu osobistego, szczególnie w wersji elektronicznej.

Jako potwierdzenie google zazwyczaj wysyła listy polecone z kodem weryfikacyjnym lub inną formę (np. imienne konto bankowe).

 

ps. Skan dowodu osobistego z zamazanymi wszystkimi poufnymi danymi to żadne potwierdzenie nie mając do wglądu oryginału lub pełnej wersji, szczególnie w wersji elektronicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Nie, głównie chodzi mi o usunięcie odnośników do stron w wynikach wyszukiwarki dotyczących mojego imienia i nazwiska. Nie zniesławiają mnie, ani w żaden negatywny sposób upokarzają, ale po co mają być w wyszukiwarce? Jedynie naruszają moją prywatność osobistą, i chcę się tego pozbyć tak, aby po wpisaniu mojego imienia i nazwiska nie wyskakiwały żadne wyniki z tym związane, a wiem, że są związane z moją osobą. Mam możliwość napisania prośby o usunięcie konkretnych linków z wyszukiwarki, ale oprócz podpisania się pod prośbą imieniem i nazwiskiem, wymagają potwierdzenia mojej tożsamości, że to faktycznie ja. Myślałem, że jeżeli zrobię zdjęcie dowodu i zostawie tylko imię i nazwisko to wystarczy do zidentyfikowania mnie, że to ja napisałem prośbę. W końcu imię i nazwisko pod prośbą będzie się pokrywać z imieniem i nazwiskiem na zdjęciu dowodu. Jeżeli zostawię wszystkie dane niezamazane, to stworzę tak na prawdę efekt odwrotny do zamierzonego. Już Google sobie pięknie uzupełni informacje na mój temat...
A tu cytat odnośnie tego:
 

Aby uniknąć spełniania fałszywych które podszywają się pod innych, chcą zaszkodzić konkurentom lub bezprawnie próbują ukryć legalnie dostępne informacje, musimy weryfikować tożsamość zgłaszających. Prosimy o załączenie czytelnej kopii dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość(lub tożsamość osoby, do reprezentowania której masz pełnomocnictwo). Nie musi to być paszport ani inny dokument tożsamości wydany przez instytucję państwową. Możesz zasłonić fragmenty dokumentu (np. numer identyfikacyjny), jeśli tylko pozostałe informacje pozwalają Cię zidentyfikować. Możesz także zasłonić swoje zdjęcie, chyba że prosisz o usunięcie stron ze zdjęciami, na których Cię widać.

Edytowane przez Xzentley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Prosimy o załączenie czytelnej kopii dokumentu potwierdzającego Twoją tożsamość

Czyli możesz dodać  np. rachunek z t-mobile za telefon lub cokolwiek innego na twoje nazwisko. Z drugiej strony jeżeli akceptują skan dowodu z zamazanym wszystkim poza nazwiskiem, to cóż.... chociaż pomysł sam w sobie wysyłania skanu dowodu jest głupi.

 

Temat zamykam, raczej wiesz wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×