Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
aSiorr

ReHLDS (Silnik z AntyCheatem) + some more

8 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Na serwerach (bynajmniej na only dd2, gdzie uważam to za jeszcze większy priorytet) wgrany jest zwykły silnik HLDS. Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie na temat administracji na serwerach, która jest (ekhm) ograniczona (http://bany.cs-kopytko.pl/ban_list.php -> 20 banów z rzędu, a liczba nadal rośnie).

 

Polecam opiekunom serwerów zapoznać się z udogodnieniami oraz artykułem przedstawiającym reHLDS, który w języku Polskim znaleźć można tutaj; https://amxx.pl/topic/156195-rehlds-update-tematu/.

 

 

Korzystając z okazji, wyrażę swoje skromne zdanie na temat serwera i jego zarządu. Administracja jest kontaktowa, rozpoznawalna na serwerze, forum, ale niestety to nie wystarczy. Moim zdaniem należałoby lekko podciągnąć wymagania administratora od strony technicznej znajomości mechaniki gry, amxmoda i (koloryzując) może pokazać im jak poprawnie zarządzać serwerem, kiedy nie mają do pomocy żadnego wyższą/równą rangą kolegi/koleżanki.

 

 

Miałem okazję przetestować usługę VIP na serwerze OnlyDD2 i mimo, że osobiście jestem przeciwko pay-to-win, to tutaj byłem zaskoczony, że za 1 złotówkę na 4 dni mogę: mieć nieskończoność pieniędzy (pierwsza runda deagle+usp+ammo+granaty+hełm+kevlar+defuse, od 2 rundy kończy się jakikolwiek wydatek).

 

Moja propozycja:

  • Zawyżyć ceny o minimum 50% w menu,
  • Usunąć dodatkowy pistol (dodając deagle usuwać bronie 'drugoslotowe', nie tylko dodawać kolejną broń),
  • Zmniejszyć zysk za zabójstwa, lub ogółem ograniczyć zyski z rundy (podoba mi się pomysł 1.000$ na początku lub menu, ale nie jest to zbalansowane),
  • Usunąć hełm w pierwszej rundzie mapy

 

Edytowane przez aSiorr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Cziterzy zawsze byli, i zawsze będą. To jest nie uniknione.

 

Co do tego VIP to dla mnie to odpada. Beznadziejny pomysł. VIP ma być na tyle atrakcyjny żeby gracze go chcieli kupić. Kupując vipa teraz, wiele nie zyskujesz, nie leczysz się za zabicie, nie posiadasz podwójnego skoku oraz nie masz dodatkowego HP. Vip nie powinien ulegać jakiej kolwiek zmianie. Pamiętaj, że to nie chodzi o to czym grasz, deagl, usp, awp czy ak. Jak znasz się na rzeczy i wiesz co robisz, to masz większe szanse niż możesz sobie wyobrazić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cziterzy zawsze byli, i zawsze będą. To jest nie uniknione.

 

Co do tego VIP to dla mnie to odpada. Beznadziejny pomysł. VIP ma być na tyle atrakcyjny żeby gracze go chcieli kupić. Kupując vipa teraz, wiele nie zyskujesz, nie leczysz się za zabicie, nie posiadasz podwójnego skoku oraz nie masz dodatkowego HP. Vip nie powinien ulegać jakiej kolwiek zmianie. Pamiętaj, że to nie chodzi o to czym grasz, deagl, usp, awp czy ak. Jak znasz się na rzeczy i wiesz co robisz, to masz większe szanse niż możesz sobie wyobrazić.

 

Nie zgodzę się. Osobiście nie spotkałem ani jednego cheatera, który wszedłby  z zainfekowanymi plikami na serwer, jestem pewny, że mało osób by się ze mną nie zgodziło, że reHLDS nie daje rady. (w końcu jest to silnik gry, w troche okrojonej wersji co prawda, ale nadal).

 

Vip to zwykła przesada. Nie chodzi o dodatkowe skoki, hp, czy prędkość, a o zyski. Jeśli i tak VIP ma menu broni, to dlaczego przy okazji może co rundę rzucić 4 M-ki i nadal w następnej rundzie grać na fullu. Zagrałeś kiedyś eco na vipie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip to zwykła przesada. Nie chodzi o dodatkowe skoki, hp, czy prędkość, a o zyski. Jeśli i tak VIP ma menu broni, to dlaczego przy okazji może co rundę rzucić 4 M-ki i nadal w następnej rundzie grać na fullu. Zagrałeś kiedyś eco na vipie?

 

 

Skoro vip to "przesada", to powiedz mi kolego czemu nie ma na to żadnych skarg czy jakich kolwiek propozycji zmian? Funkcje VIP'a moim zdaniem spisują sie doskonale. Nie jest on za mocny, ani za słaby. Myśle że inni członkowie tej sieci też Ci to potwierdzą :)

 

 

Zagrałeś kiedyś eco na vipie?

Na początku grałem bez VIP'a, i co z tego? Jakoś sobie dawałem rade. Fakt, trzeba wydać to $2000 więcej na granaty i defa ale i bez tego można sobie dać rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się w trące wasz delikatny romansik :P Sorki Mewa :D 

Co do VIP-a. 

Dlaczego ma zniknąć ??? Z tego co widziałem w ostatnim czasie to ludzie nie płaczą, że on jest. Więc chyba nawet go chcą skoro kupują, proste.  Skoro kolega mówi, że ma nieskończoność pieniędzy to dziwne ale spoczko rozumiem xD. Skoro pisząc np o hełmie to możliwe, że miałeś problemy z zabiciem VIP-a. ?? :P Jak Mewa napisał, musi być atrakcyjny dla graczy. Tyle mam do powiedzenia w tej sprawie. Dziękuję i do usłyszenia na DD2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowie mi tutaj ktoś kompetentny na tyle, żeby zrozumieć o czym pisze? Czy Ja gdzieś napisałem, że chcę usunąć vipa? Albo, że miałem problemy z zabiciem vipa? Osobiście w gierkę jestem nie najgorszy, więc jacyś pseudo "lepsi gracze" mnie nie ruszają :)

 

Mógłby się ktoś skupić na głównym wątku, a nie pobocznym vipie, o którym tylko napisałem, że jest lekko over-powered? Argument, że nie może być przesadzony, bo ktoś go kupuje jest tak głupi, że nawet nie chcę mi się go objaśniać, ale chyba mi wypada:

 

VIP over-powered (za mocny, jakby ktoś nie ogarniał angielskiego na AŻ TAK zaawansowanym poziomie) ---> Wykorzystywanie sytuacji przez graczy przez kupno go, zanim zostanie poprawiony  ---> Ucieczka z serwera graczy, którzy nie dają rady (a powiedzmy sobie szczerze, Player | cssetti.pl nie będzie siedział na serwerze długo po tym jak dostanie po dupie i utrzymuje staty 1/10) --> Bezcelowość serwera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Odpowie mi tutaj ktoś kompetentny na tyle, żeby zrozumieć o czym pisze?

Czego się spodziewałeś pisząc na publicznym forum? Wiadomo, że zwykli użytkownicy (laicy?) podejmą temat vip'a, a nie zmiany silnika gry na inny... bo zwyczajnie się na tym nie znają.

Pomijam obecnie propozycję zmiany vip'a, gdyż jak sam stwierdziłeś jest to temat poboczny. Twoja propozycja dotyczy wyłącznie administracji i to wyższego szczebla, więc publiczna dyskusja na ten temat jest nieuzasadniona. 

Rozważymy Twoją propozycję zmiany HLDS. Jest on jednak aktualny... a duża część łatek zawartych w proponowanej modyfikacji jest wgrana osobno, jaki pluginy metamoda. Reszta "blokerów oszustów" niekoniecznie jest skuteczna oraz pozytywna dla zwykłych graczy (temat rzeka).

 

 

Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie na temat administracji na serwerach, która jest (ekhm) ograniczona

Proszę podać konkretne propozycje rozszerzenia wachlarzu możliwości administracji na serwerach. Oczywiście poza zmianą HLDS.

 

 

podoba mi się pomysł 1.000$ na początku lub menu, ale nie jest to zbalansowane

Proszę zatem podać swoją propozycję rozwiązania problemu. Według Nas jest ok, więc ciężko stwierdzić co masz na myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ReHLDS - reverse engineered half life dedicated server

 

 

Nie jest to zmiana "tak o". Trzeba przerzucić pluginy i zreinstalować serwer, po czym wgrać nowy silnik. To nie jest kolejne wydanie HLDS'a od Valve.

Ciągnie to za sobą niezbyt dużo pracy w porównaniu do efektów, jakie będą widoczne na serwerze. Lepsza optymalizacja, większa wydajność, zmniejszona ilość cheaterów to tylko niektóre z walorów dzieła od wschodnich kumpli.

Szczerze mówiąc dziwię się, że nie ma tego na wszystkich serwerach.

 

 

Moja propozycja dla vipa; znieść dodatkową nagrodę za podłożenie/rozbrojenie paki i za przeżycie rundy, zostawić 1k$ i zwiększyć ceny w menu o 50%, w ten sposób vip nie będzie grał awp w 2 rundzie i będzie musiał pomyśleć, żeby zagrać dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Darek,

Nie cytuj całego posta osoby tuż nad Tobą - bezcelowe (edytowałem)


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×