Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Aguska23

Propozycja dodawania opinii

17 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Admini na serwerach, kontrolują zachowanie graczy, a kto kontroluje zachowanie Adminów na serwerach? 

 

Ostatnio spotkałam się z nie ładnym zachowaniem ze strony jednego z Adminów (nie chcę tu wytykać). Dlatego proponuję dodanie przy każdym serwerze działu z opiniami o Adminach żeby każdy gracz mógł się wypowiedzieć parę słów na temat danego Admina.  Pod koniec tygodnia robić podsumowania i Admin z najgorszymi ocenami np mógłby dostawać ostrzeżenie i po kilku takich ostrzeżeniach out. Na poprzedniej sieci mieliśmy coś takiego i faktycznie to działało bo Admini ( ci nowi i bardziej porywczy) starali się kontrolować. Ocena mogłaby się składać z tego jak często Admin jest na serwerze i z jego ogólnego zachowania. 

 

Oczywiście jest to tylko moja luźna propozycja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Mniej więcej jest już coś podobnego, możesz złożyć skargę na admina w odpowiednim dziale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chodzi mi o skargi bo ich i tak nikt nie pisze.. no chyba ze faktycznie się wkurzy na Admina. Wyrażenie opinii (pozytywnej lub negatywnej) raz w tygodniu o każdym z Adminów moim zdaniem jest skuteczniejszą opcją i przede wszystkim daje to duży pogląd sytuacji dla właściciela serwera. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy czegoś takiego... Moim zdaniem to pogorszy tylko atmosferę na sieci. Od takich rzeczy są skargi, a jeśli ktoś nie piszę skargi bo mu się nie chce to w tym nowym dziale też nie napisze (dla mnie logiczne) Jeśli admin zachowuje się nieodpowiednio i nie chcesz o tym pisać na forum możesz to zgłosić w prywatnej wiadomości do "kogoś z góry"

 

 

Ostatnio spotkałam się z nie ładnym zachowaniem ze strony jednego z Adminów (nie chcę tu wytykać)

 

 

Nie rozumiem... nie chce wytykać, ale ogólnie jakby powstał nowy dział z opiniami o adminach to tam już byś wytknęła?

 

Gdyby jednak powstał taki dział to i tak co z tego, że ktoś opiszę jakąś sytuację na serwerze z przed tygodnia, gdy to admin źle się zachowywał... potrzebne są dowody, bo nikt nikomu nie uwierzy na słowo, Jeśli ktoś w stawi jakieś screeny z zaistniałej sytuacji to robi się taka mała skarga, która powinna mieć miejsce w dziale ze skargami!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Trochę źle mnie zrozumieliście, ale pisałam w środku nocy więc zdaje sobie sprawę z chaosu w mojej propozycji. Moim zdaniem skarga to jedno, a opinia to co innego. Gdyż opinie mogą być konstruktywne i o to głównie mi chodzi by Admini się poprawiali. Dajmy na to taki przykład komuś się nie podoba że Admin za wolno reaguje na prośby o sprawdzenie gracza/czitera lub daje zbyt surowe bany w stosunku do przewinień. Oczywiście nie mówię tu o banowaniu na tydzień za przekleństwo,(bo tu już bym się zastanowiła nad skargą) ale o jakieś drobne niedociągnięcia za które osobiście skargi bym nie złożyła. Z kolei nieaktywni Admini też mijają się z celem, więc kolejnym atutem była by kontrola tego poprzez właśnie te opinie. 

 

Nawiązując jeszcze do:

 

Nie rozumiem... nie chce wytykać, ale ogólnie jakby powstał nowy dział z opiniami o adminach to tam już byś wytknęła?   Gdyby jednak powstał taki dział to i tak co z tego, że ktoś opiszę jakąś sytuację na serwerze z przed tygodnia, gdy to admin źle się zachowywał... potrzebne są dowody, bo nikt nikomu nie uwierzy na słowo, Jeśli ktoś w stawi jakieś screeny z zaistniałej sytuacji to robi się taka mała skarga, która powinna mieć miejsce w dziale ze skargami!!! 

 

 

Zawsze można dodać zakaz dyskusji i jakiś wzór składania opinii. Bo nie ma to być kolejny dział na skargi tylko drobne uwagi co Admin robi źle i jak mógłby się poprawić, które nie koniecznie nadają się na skargę, a jednak w jakiś sposób denerwują graczy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ok, rozumiem o co Ci chodzi. Każdy by chciał aby admini byli na wysoki połysk, tylko nie wiem czy ten sposób jest odpowiedni... 

Powiedzmy, że ok zgadzamy się na to i powstaje ten dział. Teraz każdy admin przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności czuje na plecach oddech osób postronnych, którym może się coś nie podobać. W ten sposób właśnie psuje się atmosfera w sieci, bo wszędzie rygor i wszyscy chcą wszystkich kontrolować.

 

Zróbmy małą zmianę i powiedzmy, że zaproponowałaś dział gdzie piszemy raz tygodniu opinie o adminach, ale tylko te pozytywne. Po prostu powiedzmy w piątek wchodzę na  forum w dział "pochwały"  i do każdego admina mogę napisać co mi się podobało w jego tygodniowej służbie (szybkość reakcji itp) 

 

I co nam daje ta zmiana, bo przecież zmiana o 180 stopni. W sumie nic, bo wychodzi na to samo, ten co nie ma pochwał wcale, robi coś nie tak i wtedy można się mu przyjrzeć, a jednak taką propozycję przynajmniej ja odebrał bym bardziej pozytywnie. 

 

 

Reasumując chodzi mi o to, aby admina nie karać za małe wykroczenia tylko nagradzać za rzetelną służbę, zachęcić do poprawy nagrodą. (w sensie dobrymi ocenami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Właśnie o coś takiego mi chodziło, pisałam wcześniej o pozytywnych opiniach, skupiłam się jednak na tych negatywnych by wyjaśnić różnicę między skargą z mojego punktu widzenia :)

 

Dzięki za pomoc w sprecyzowaniu pomysłu bo serio nie śpię od wczoraj i chyba mam już problem z rozwinięciem myśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 4

No więc tak, pomysł nie jest głupi aczkolwiek jeżeli chodzi o wymiar kary jaką nakłada admin to jest do tego specjalny regulamin z taryfikatorem banów i raczej każdy admin się tego trzyma więc o nieadekwatnych banach troche można zapomieć chociaż oczywiście jesteśmt tylko ludźmi ale uważam że od podważania decyzi admina jest UBS i wyżej no i ewentualnie tutaj skarga lub odowłanie od bana gdy uważamy jest on niesłuszny.

"Z kolei nieaktywni Admini też mijają się z celem, więc kolejnym atutem była by kontrola tego poprzez właśnie te opinie." -----> http://www.cs-kopytko.pl/index.php?/topic/31971-aktywno%C5%9B%C4%87-admin%C3%B3w-serwer%C3%B3w/ tutaj jest temat z aktywnoscią adminów na serwerze co przynajmniej na DD2 na bieżąco jest kontrolowane przez opiekuna serwera więc myślę że wprowadzanie tutaj kontroli obecności jest bezsensu.
 

Ja bym przystała na temat z oceną gdzie można dać właśnie feedback konstruktywny lub pozytywny lecz ten konstruktywny nie powinien być w formie skargi bo od tego również jest oddzielny temat. Najlepiej żeby to były krótkie myśli typu "Ruda za dużo przeklinasz na serwerze, zmie to" lub "Galo szybko wyłapujesz odpałow, super!"

Myślę że może być to budujące, byle by było merytoryczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Albo "Ruda masz admina na FFA a wcale Cię tam nie ma, tylko ciągle siedzisz na DD2!" czy coś podobnego  <haha>

Musicie mi wybaczyć te śmieszki nie wnoszące nic do tematu a zwłaszcza Ty @RudaNaRapie :P Co do tematu to niby pomysł jest dobry ale w praktyce to ja tego nie widzę... Za mało osób udziela się na forum i jakoś wątpię aby specjalnie zakładali konta aby wypowiadać się na temat danego admina. Grono wypowiadające się na forum jest bardzo wąskie i raczej nic by to nie wniosło. Co innego gdyby forum rozkwitło i byłoby więcej osób ale tak... 

Edytowane przez weak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Albo "Ruda masz admina na FFA a wcale Cię tam nie ma, tylko ciągle siedzisz na DD2!" czy coś podobnego  <haha>

Musicie mi wybaczyć te śmieszki nie wnoszące nic do tematu a zwłaszcza Ty @RudaNaRapie :P Co do tematu to niby pomysł jest dobry ale w praktyce to ja tego nie widzę... Za mało osób udziela się na forum i jakoś wątpię aby specjalnie zakładali konta aby wypowiadać się na temat danego admina. Grono wypowiadające się na forum jest bardzo wąskie i raczej nic by to nie wniosło. Co innego gdyby forum rozkwitło i byłoby więcej osób ale tak... 

 

 

 

Wybaczie za offtop ale to i ja musze,  to ja mam pierwszy nie konstruktywny i nie merytoryczny feedback  :-D  :mrgreen: 

 

Weak. mój najdroższy robaczku, czyje to GT wiesz może? WYPAD NA FFA  <haha>  https://www.gametracker.com/player/weak./193.33.177.21:27266/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Moim zdaniem i tak już w ogromnym skrócie to można by coś takiego zrobić, ale na przykład coś na zasadzie ankiety, która była by organizowana co jakiś czas określony, na przykład co ten tydzień i tylko wyrażenie opinii czy podoba się graczom zachowanie i działalność adminów typu tylko TAK lub NIE, a jeśli nie to poprzeć swoją opinię jednym sensownym argumentem, żeby później wyciągnąć wnioski i w końcu z czasem mogły by wyjść różne ciekawe rzeczy lub pokazać, że wszyscy admini są w porządku.

 

Oczywiście trzeba by osobę do pilnowania tego, organizowania co tydzień nowych ankiet lub coś w tym stylu i podsumowanie oczywiście, a później w jakiś skrócie przekazać informacje "władzom" kopytka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podoba ten pomysł, każdy admin będzie wiedział co może po prawić. Jak sami widzimy skargi na adminów jest rzadkością ale taka opinia zwykłych graczy bez rang może przydać się. Są momenty takie, że opiekun danego serwera nie widzi co dzieje się na jego serwerze więc będzie mógł zobaczyć opinie np założyciela tematu lub innego gracza. W tym momencie Opiekun będzie miał podkładkę by porozmawiać z adminem danego serwera na temat jego zachowania.

POPIERAM POMYSŁ. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Pomysl jak najbardziej na ++  podoba mi sie. Zawsze admin sie dowie prawdy na swoj temat (co zle robi, co dobrze, co musi poprawic) 

tak jak Up Opiekun serwa bd wiedzial co sie dzieje obecnie  na serwerze.

 

Jak dla mnie mozna wprowadzic w/w propozycje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Założyć (teczkę) temat każdemu (tajnemu współpracownikowi) adminowi i wszystko będzie pod kontrolą. :D

 

A tak na poważnie, to ciężko jest stwierdzić czy wniesie to coś pozytywnego, o ile nie zrobi bałaganu. Spoglądając na plusy tej propozycji, może rzeczywiście dojść do tego, że dany administrator będzie bardziej przykładał się do swojej pracy. Przy tym też otrzymując pochwałę i ciepłe słówko, lepiej się poczuje wypełniając swoje obowiązki. 

Z drugiej strony, mamy różną mentalność graczy. Skoro ocena danego członka ekipy ma występować na zasadzie opinii, to zakładamy że nie potrzebne będą żadne dowody na potwierdzenie swoich twierdzeń (bo mając screeny, że ktoś sobie na "za dużo pozwala", automatycznie przybierze to formę jako-takiej skargi, licząc na wyciągnięcie konsekwencji). Dojdzie zatem do tego, że admin nie będzie chciał karać/upominać (poza cziterami), bo przecież nikt z kickiem/banem nie wypowie się pozytywnie na temat swojego "oprawcy". Może więc powstać sytuacja, gdzie szary gracz upatrzy sobie 'kolorowego' i zacznie o nim pisać bzdety, gdy tylko ten mu zwróci uwagę za łamanie regulaminu. W ten sposób możemy pierwsze zdanie mojego postu odebrać już na poważnie, gdzie zamiast rozgrywki InGame będą w ruchu ciągłe screeny, żeby na wszelki wypadek mieć się jak bronić.

Podsumowując, jak dla mnie - dobrze jest tak jak jest. Gdy dany admin za bardzo się rozbryka, można skierować wiadomość do opiekuna danego serwera. Z pewnością, gdy takich wiadomości anonimowych, pojawiłoby się więcej, przełożony wyciągnąłby z tego wnioski. ;)

Przy tym też, na pewno bez wprowadzania konkretnych działów, można gdzieś zamieścić swój wątek, na temat administratora, który wybiega poza szereg (negatywnie czy pozytywnie) i wtedy temu konkretnemu poświęcić kilka 'postów'. 

Edytowane przez chati91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogłoby to wyglądać tak że byłby temat z listą adminów i gracze by wypowiadali się w ten sposób: 

Nick admina - opinia

NIck admina - opinia 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Witam znowu, trzeba w koncu zdecydować co z tym tematem. Ja od razu mowie, ze jestem za tym poniewaz telenowele sie robia na dd2. W tych opiniach kazdy by mogl wypowiadać sie nawet admini. Wiec Darek, Petrus prosze o decyzje jakąś szybką. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2
W dniu 28.11.2018 o 17:06, Frankenstein napisał:

Witam znowu, trzeba w koncu zdecydować co z tym tematem. Ja od razu mowie, ze jestem za tym poniewaz telenowele sie robia na dd2. W tych opiniach kazdy by mogl wypowiadać sie nawet admini. Wiec Darek, Petrus prosze o decyzje jakąś szybką. 

Jestem za!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po konsultacjach postanowiliśmy odrzucić propozycję. Jeżeli widzicie łamanie regulaminu przez gracza lub admina, a zależy Wam na dobru serwerów CSK to należy składać skargi. Proszę nie traktować tego w sposób negatywny. Bierne przyglądanie się łamaniu zasad negatywnie wpływa na serwer, a przez to na ilości graczy. Ekipa serwera nie zawsze może wyłapać wszystkie incydenty, dlatego liczymy na pomoc w tej kwestii.

Odnośnie pochwał lub jeżeli chcecie złożyć skargę anonimowo (poza forum) zapraszam na PW/Steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×