Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
mythbusters

Wymagania przyszłych adminów serwera

9 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :)

 

Wbiłem na forum, przejrzałem co nowego, jakie nowe wątki powstawały i natrafiłem na ten wątek poniżej: 


Wszystko spoczko, jakiś chłopak sobie złożył podanko itd. bla bla bla... podanie słusznie zostaje odrzucone, lecz tu taka Moja malutka malusieńka tyci tyci... no po prostu mała myśl, a zarazem konkluzja zawitała do głowy.

Czy nie byłoby dobrym zagraniem od strony wymagań do przyszłych administratorów serwera, by troszkę odsunąć w hierarchii wątek forum i skupić się na tym ile dana osoba przebywa na danym serwerze, a co za tym idzie jak bardzo na Nim aktywna jest i skupić się na analizie zachowania danego delikwenta na takowym serwerze? 


Nie zrozumcie Mnie źle. Forum jest ważne i gdyby nie forum, to (odważnie powiem) żadna serwerownia na dłuższą metę nie mogłaby istnieć, bądź miałaby dosyć spore problemy ;) Typo też w sumie od jakiegoś tygodnia regularnie gra na serwerze, aczkolwiek proponuje mimo wszystko troszkę przerobić wymagania i skupić się na aspekcie serwera. Myślę, że dla pewności można nawet troszkę podnieść ilość godzin przebytych na serwerze z 10 na 20, albo 25. Ważne też by było, by dany osobnik płci męskiej, bądź żeńskiej odwiedzał oczywiście regularnie dany serwer, lecz kosztem tego zmniejszyć ilość posiadanych postów z 20 na powiedzmy 5, max 10, lecz by te posty były konstruktywne, wnosiły jakąś wartość itd 


Czemu tak mało? W dzisiejszych czasach wszelka osoba, która zatrzyma się na serwerze jest na wagę złota. Dany gracz dzieli się po prostu na dwie grupy, albo sobie siedzi z dupskiem na serwerze i gra :) albo robi to samo, co pierwsza grupa, lecz serwer na tyle Mu się podoba, że chce się przyczynić by był jeszcze lepszy. Takie osobistości zostają Adminami i według Mnie jeśli dany osobnik gra regularnie, nabija zadowalającą ilość czasu na serwerze i jest dojrzały psychicznie (i ma więcej niż 16 lat, bo od tylu lat jest ta gra i wszyscy Ci, co grają w takie brutalne gry przed 16-stym rokiem to ocierają się o brak posiadania godności człowieka :P ;)) to tak naprawdę już tymi wartościami powinien się "obronić" wśród wyższej administracji. Najważniejsze powinno być, by dana osoba, która stara się o posadę admina na danym serwerze dała się poznać głównie osobom na tym konkretnym serwerze :)  Forum Kopytkowe jest w bardzo nieciekawej kondycji i napisanie SENSOWNYCH 20 postów... Ba! nawet 5 postów, które nie będą przywitaniem, bądź daniem piosenki w wątku "Oceń utwór poprzednika" graniczy po prostu z cudem. Oczywiście jakieś najniższe minimum co do forum trzeba stworzyć, aczkolwiek fakty są takie, że serwerownie w CS 1.6 coraz trudniej z czasem utrzymać. Wiadomo, że są okresy, że ludzi jest jakoś więcej, ale trzeba się pogodzić, że z czasem wykres graczy głównie spada (na dzień dzisiejszy prawie 16000 graczy na steam odpaliło chociaż na sekundę CS 1.6 - wiem, że NS jest 2, albo 3x więcej, ale liczba nie jest nadal jakoś obszerna), serwerownie z czasem oczywiście będą upadać, więc apeluje o wszelką dyskusję w tym temacie oraz stworzenie skutecznego rozwiązania, by zapewnić jak największy komfort przyszłym graczom, oraz atrakcyjną "drabinkę kariery" dla graczy, którzy zechcieliby coś więcej, niż tylko strzelać, ale też pilnować porządku na serwerach :) 

Po Moim półgodzinnym pitoleniu powyżej co osobiście proponuje? ;) Pomijając aspekty posiadania konta steam i oczywistych oczywistości jak m.in. posiadania kultury osobistej, odpowiedniego wieku itp. to proponuje:

 

  • Zmniejszenie ilości SENSOWNYCH postów z 20 na 5-10
  • Minimum 20-25 godzin przegranych na serwerze 
  • Okres regularnego przebywania na serwerze minimum 10 dni.

 

Jestem ciekaw co o tym sądzicie :) Czekam za konstruktywnymi odpowiedziami dlaczego się ktoś nie zgadza, albo też dlaczego ktoś by się z Moją propozycją/zdaniem zgadzał :)

Pozdro ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1
  • Dziękuję! (+1 pkt) 1

Witam co do podania trampka myślę ze odpadł raczej przez brak steam , co do postów na forum to raczej przymyka się na to oko . Ale jak najbardziej można zmienić ten punkt . co do przegranej ilości godzin na serwerze to myślę ze nie ma co tak szalec 10 h starczy , ostatni punkt dość ciekawy można go zamienić  z punktem 6 ( czyli posiadaniem 10 dni konta na forum)  lub zredukować ta ilość do 5 dni na forum i dodać 5/10 na serwerze . takie jest moje zdanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, trudno sie nie zgodzić z Twoją wypowiedzią dotyczącą samego tematu wątku oraz tego w jakim stanie jest forum cs-kopytko. Osobiście uważam, że forum jest drugim najważniejszym organem istnienia całej sieci. Drugim bo na pierwszym miejscu znajduje sie oczywiście serwer na którym gracze spędzają największą ilość czasu. Jeżeli serwer(y) nie skuszą gracza swoim ciepłem oraz atmosferą, to oczywiście zmniejszają się szansę na ponowne dołączenie gracza na dany serwer. Jeżeli ja miałbym od czegoś zacząć to najpierw zrobiłbym gruntowny 'remont' serwerów pod kątem odświerzenia całej otoczki z nim związanej. Co mam na myśli? Przykładowo zmiana roundsoundów na dd2 albo wgranie kilku ciekawych pluginów ułatwiających rozgrywkę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naszły mi do głowy identyczne myśli podczas czytania tego podania :) 
Moim zdaniem to też jest bezsens posiadania min 20 postów, tylko na offtopach i innych powitaniach można to zrobić, albo na jakichś starych, przedawnionych zapytaniach. XD 

Wg mnie najbardziej powinno brać się pod uwagę "ogarnięcie życiowe" człowieka, oraz czas spędzany na serwerach i chęci :)

Wiadomo, że nikt nie miałby na to czasu, ale taka rozmowa z przyszłym adminem na ts czy gdzieś na pewno zweryfikowałaby czy nie ma -50IQ  i ogarnie temat.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

@Baku:S dodam tylko że nawet stare posty w OFFTOPACH są zamykane i taki ja mam problem z wbiciem 5 postów 🤣. Generalnie patrząc na to jak kiedyś miałem swój serwer i swoje forum jeszcze na domenie xaa.pl :D,  gdyby nie forum serwer by się nie utrzymał. Ale patrząc na wymagania to są faktycznie przesadzone :/. Generalnie gram w takich godzinach w których raczej nie ma admina, ja jeszcze bynajmniej takiego nie widziałem. Pisząc na u@ nic się nie dzieje, a goście mają coś w 100% odpalone. Chciałem napisać podanie o Admina, po reklamnie na serwerze że każdy go mieć może, a tu taki klops :D. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.11.2019 o 01:10, mythbusters napisał:

Forum Kopytkowe jest w bardzo nieciekawej kondycji i napisanie SENSOWNYCH 20 postów... Ba! nawet 5 postów, które nie będą przywitaniem, bądź daniem piosenki w wątku "Oceń utwór poprzednika" graniczy po prostu z cudem.

Dlatego właśnie jakiś czas temu wprowadziliśmy adminów testowych - małe wymagania i szybka rekrutacja.

Temat ogólnie jest ciężki, jednakże nie możemy ignorować powiązania funkcji admina z obowiązkami na forum. Są one dość znikome, jednakże w przypadku braku jakiejkolwiek "dyscypliny" niektóre osoby potrafią pomimo bycia online przed bardzo długi czas nawet nie wchodzić na forum (nie wspominając o udzielaniu się). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1
W dniu 7.11.2019 o 22:18, Blackhill napisał:

Cinek94  offtopy są zamykane stare tematy które nikt nie zagląda. Więc po co je trzymać bo nie rozumiem

 

Głupi przykład: 

Post napisany w sobotę, wczoraj już był zamknięty. Nie da rady wbić wymaganych postów, jeżeli wszystko jest zamykane. Napiszesz nowy post, to wyląduje w koszu bo być może taki temat już był :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.11.2019 o 19:43, Petrus napisał:

Dlatego właśnie jakiś czas temu wprowadziliśmy adminów testowych - małe wymagania i szybka rekrutacja.

Pomysł jak najbardziej trafny. To może i przerobić troszkę wymagania na admina testowego, czyli np. okres grania na serwerze + godziny na serwerze spędzone + parę postów na forum, a tak by dany delikwent chociaż się przywitał na forum i odrobinkę "zaczerpnął forumowego powietrza" :) Z czasem przy daniu rangi danemu osobnikowi sam będzie z czasem się bardziej (lub mniej, ale) udzielać na forum i gdy będzie miał przyznanego pełnoprawnego admina po jakimś czasie, no to mam nadzieje, że się wybroni odpowiednimi statystykami i na serwerze i na forum :)

Według Mnie trzeba powoli kierować się zasadą (może nie w 100%, ale w jakieś części na pewno), którą praktykuje powoli coraz więcej uczelni szkół wyższych w Polsce - Dostać się do Nas łatwo, ale znacznie trudniej utrzymać ;)

Oczywiście nie mówię, by rozdawać Administratorów każdemu Kowalskiemu, który wejdzie na serwer... to nie o to chodzi, jednak naciskam, by liczył się głównie "trud" pozostawiony na serwerze i jak nie w przypadku Admina pełnoprawnego, to chociaż taką zasadę wprowadzić do Admina Testowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

@mythbusters dzięki za temat do przemyśleń.

W niedługim czasie coś w tej kwestii zmienimy, ale nie spodziewajcie się rewolucji dla rang obsługujących wszystkie serwery  :) Do nauki i testów jest ranga admina testowego, a ona nie ma praktycznie żadnych wymagań :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×