Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Player :3

Błędy i bugi na serwerze DM+BF2

5 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Bronie:
- komenda: /guns - nie wczytuje menu broni nawet jak po wcześniejszym wyborze broni nagle zostaje sama snajperka (scout); komunikat: "Menu broni jest aktualnie włączone - powinieneś mieć już broń."

Screen: i2.paste.pics/3a6033d6c9d7267ce4663ecd57258cf0.png;


 Mój przykład: Jakiś czas temu grałem przeciwko dwu bardzo dobrym graczom na mapie cs_max która została przedłużona.

Podczas tej gry 2 razy nie wczytało mi broni na mapie. Stało się tak, że zdobyłem najlepsze statystyki na tej mapie z niewielką różnicą, ale straciłem kilkanaście fragów + kilka fragów na korzyść przeciwników (z powodu załadowania samej snajperki (scout) zamiast mojej wcześniejszej broni) - screen:

i2.paste.pics/b03fbe4307a7141c587db0ff7826c2c1.png;

 

VIP:
- nie zawsze ładowany na starcie mapy:
nawet jeżeli jest się obecnym od samego początku mapy lub od wcześniejszej mapy.

- nie zawsze ładuje się HP co sekundę, mając wylosowanego VIPa na mapach:
jeżeli ładuje się HP na sekundę na początku mapy po utracie punktów życia to do końca mapy tak jest, ale jeżeli na początku mapy przyznaje jedynie HP za zabicie, a HP co sekundę nie rośnie, to jest tak do końca mapy.

- nawet osoba z zakupionym VIPem może być wylosowana na mapie jako VIP pomimo, że na mapie znajdują się osoby bez VIPa.


Boty:

Niezbalansowana/niezrównoważona ilość botów na początku mapy:

Przykład: 1 TT (gracz) vs 5 CT (boty),
2 CT (boty) vs 4 TT (w tym 1 gracz lub same boty).

 

Paczki:

Zacinanie na respie:

Przykład: Osoba grająca na mapie została zabita i została zrespiona na miejscu, gdzie wcześniej została losowo umieszczona paczka.

Osoba ta nie może z tej paczki zeskoczyć - tak jakby została do niej zaczepiona i musi albo ją otworzyć (e), albo musi zginąć, aby uwolnić się z tego miejsca.

 Mój przykład: Kiedy ponad miesiąc temu zaczynałem na nowo po kilku latach grać na serwerze DM+BF2, zdarzyło mi się parę takich sytuacji, że zostałem zrespiony na paczce i kiedy ją zebrałem od razu straciłem życie niezależnie jaki rodzaj paczki zebrałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

bronie: w tym nie pomoge  nigdy sie z tym nie spotkalem 

vip: ładowanie hp działa tylko na nożu :) 

nawet osoba z zakupionym VIPem może być wylosowana na mapie jako VIP pomimo, że na mapie znajdują się osoby bez VIPa." - myślę ze to ma małe znaczenie i nie warto zawracać sobie tym głowy :)

Boty: osobiście spotkałem się tylko raz z  sytuacja ze grałem sam vs 5 wściekłych botów ale pom 2 rundach już był balans odpowiedni 

Paczki: tu się zgadzam w sto procentach często się tak zdarza myślę ze lepsza opcja było by dodanie ruletki zamiast skrzynek.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Dziękuję! (+1 pkt) 1
W dniu 29.09.2021 o 01:01, Player :3 napisał:

- nawet osoba z zakupionym VIPem może być wylosowana na mapie jako VIP pomimo, że na mapie znajdują się osoby bez VIPa.

 

Paczki:

Zacinanie na respie:

Przykład: Osoba grająca na mapie została zabita i została zrespiona na miejscu, gdzie wcześniej została losowo umieszczona paczka.

Osoba ta nie może z tej paczki zeskoczyć - tak jakby została do niej zaczepiona i musi albo ją otworzyć (e), albo musi zginąć, aby uwolnić się z tego miejsca.

 

Czołem,
przyłączam się do tych czynników, one również zwróciły moją uwagę, w szczególności losowanie VIP'a. Ja sam takowy przywilej dopiero od paru miesięcy posiadam, ale zawsze mam wyrzuty sumienia - jak właśnie następuje niefortunne wylosowanie i przydzielenie czegoś, co z góry już mam i na co teoretycznie zasługuje ktoś inny. Zauważyłem zależność, że dwie mapy VIP przepada, dopiero na trzeciej mapie następuje poprawne wylosowanie  - tak jest przynajmniej w 70% przypadków, jak ja gram.

Inna kwestia to skrzynki  - szczególnie na mapkach fy_pool_day, cs_max, de_train i de_cbble daje się to we znaki. Ja jednak byłem w stanie wylosować dodatkowe HP,  któryś z granatów lub podwójny skok, ale częściej skuwałem się na tym tracąc HP lub otrułem się do zgonu, ale to jest jednak loteria. Ja osobiście je ignoruje.

 

No i to właśnie chciałem na ten temat powiedzieć... [=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

[Odświeżenie tematu]

 

Dalsze błędy i bugi na serwerze DM+BF2:

 

1. Zacinany resp w drzwiach TT na mapie fy_pool_day:

 

Grałem dzisiaj z Mintem na mapie fy_pool_day i miałem możliwość zdobycia pierwszego miejsca, ale w ostatniej minucie zostałem zrespiony w drzwiach i nie miałem możliwości uwolnienia się z tego miejsca:
Link do filmu opisanego zdarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=XNLIG3_n4E8


2. Sprawdzanie zdobytych odznak:

Przez komendę /bf2menu można zobaczyć zdobyte odznaki oraz dokładną ich ilość podczas gry. Niestety komenda ta wpisywana na spekcie ukazuje ilość zdobytych odznak w sposób niedokładny.
Mój przykład: Mam zdobyte 44 odznaki, a na spekcie wyświetla mi, że mam zdobytych 0/48.
Screen: /https://i2.paste.pics/6881eb1facdc0d950c14b67981fed433.png/

Jakiś czas temu, kiedy wchodziłem na serwer i sprawdzałem zdobyte odznaki na spekcie, zdarzało się, że wyświetlała mi się pojedyncza ilość zdobytych odznak typu 8,9,7/48 zamiast dokładna ich ilość (ponad 40 odznak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Dziękuję! (+1 pkt) 1

Dołączam się do postu powyżej - zdarza się to równiez niekiedy na respie ct.

 

W dniu 30.09.2021 o 21:22, Zbyt napisał:

Inna kwestia to skrzynki  - szczególnie na mapkach fy_pool_day, cs_max, de_train i de_cbble daje się to we znaki. Ja jednak byłem w stanie wylosować dodatkowe HP,  któryś z granatów lub podwójny skok, ale częściej skuwałem się na tym tracąc HP lub otrułem się do zgonu, ale to jest jednak loteria. Ja osobiście je ignoruje.

 

No właśnie, te skrzynki... Na basenie jest taki problem, że nieraz spawn następuje w miejscu skrzynki, a tym samym całkowita blokada gracza.

Jeśli zechcemy strzelać, panuje rozrzut jak przy skakaniu. Żeby uwolnić się z tego niefortunnego spawn'u, trzeba rozpakować te skrzynki (ryzykując utratę HP lub fragów, mniejsza o większość), wpisać w konsoli kill lub czekać aż zostanie się zabitym. Ja proponuje przestawić skrzynki w miejsce, gdzie nie następuje respawn gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.09.2021 o 01:01, Player :3 napisał:

komenda: /guns - nie wczytuje menu broni nawet jak po wcześniejszym wyborze broni nagle zostaje sama snajperka (scout); komunikat: "Menu broni jest aktualnie włączone - powinieneś mieć już broń."

Sam sobie odpowiedziałeś, po zrespieniu jest ponowne menu do wybrania.

 

W dniu 29.09.2021 o 01:01, Player :3 napisał:

VIP:
- nie zawsze ładowany na starcie mapy:

z reguły po pierwszym resteracie czy smierci

 

W dniu 29.09.2021 o 01:01, Player :3 napisał:

Boty:

Niezbalansowana/niezrównoważona ilość botów na początku mapy:

 Z tym bywa róznie

 

W dniu 29.09.2021 o 01:01, Player :3 napisał:

Paczki:

Zacinanie na respie:

Przykład: Osoba grająca na mapie została zabita i została zrespiona na miejscu, gdzie wcześniej została losowo umieszczona paczka.

Osoba ta nie może z tej paczki zeskoczyć - tak jakby została do niej zaczepiona i musi albo ją otworzyć (e), albo musi zginąć, aby uwolnić się z tego miejsca.

GRA MA SWOJE LATA I POSIADA BŁEDY - NIE SĄ ONE KRYTYCZNE 

 

W dniu 29.09.2021 o 01:01, Player :3 napisał:

nie zawsze ładuje się HP co sekundę, mając wylosowanego VIPa na mapach:

HP ładuje się tylko na nożu się ładuje.

To, że kogoś zbuguje się może zdarzyć nawet an najnowszych grach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×