Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Davis

Dylemat w Toruniu. Peter Ljung czy dwóch juniorów?

Brak odpowiedzi w tym temacie

Recommended Posts

5jwqqd.png

 

 

Apator Toruń ma dwie koncepcje uzupełnienia składu. Albo pozyska Petera Ljunga i jednego polskiego młodzieżowca, albo dwóch krajowych juniorów. Klub czeka w tej chwili na ofertę Ljunga, żeby móc ocenić, czy jego angaż w ogóle się opłaca. Generalnie Szwed ma niewielkie szansę na pracę w Toruniu, bo klubowi z Toruna bliżej do wizji z dwoma polskimi juniorami

 

Na liście życzeń są: Szymon Woźniak z Polonii Bydgoszcz, Krystian Pieszczek z Wybrzeża Gdańsk i Łukasz Sówka z  Stali Rzeszów.

Wcześniej klub był zainteresowany także Oskarem Fajferem z Startu Gniezno, ale kiedy okazało się, że trzeba za niego zapłacić 480 tys. zł w ramach ekwiwalentu za wyszkolenie, to temat upadł. Może wrócić, jeśli Fajfer dogada się z Gnieznem i będzie do wzięcia za darmo.

 

Póki co liczą się Sówka, Pieszczek i Woźniak. Pierwszy jest za darmo, Pieszczek kosztuje 100 tys. zł, a Woźniak 150 tys. zł. W tym ostatnim przypadku chodzi o roczne wypożyczenie. Natomiast Pieszczek ma do kontraktu wpisane 100 tys. zł odstępnego. Tak mało, bo w poprzednich latach zawodnik szedł klubowi na ustępstwa i w zamian zbił kwotę ekwiwalentu za wyszkolenie do 25 tys. zł za rok. Jest w Gdańsku 4 lata, zatem rachunek jest prosty.

 

 

Jak widać na tą chwilę klub Toruński nie szczędzi ani złotówki na zawodników, buduje prawdziwy Dream-Team, który ma zapewnić złoty medal Mistrzostw Polski. Po wczorajszym podpisaniu kontraktu przez Emila Sajfutdinowa zarząd Toruński oznajmił, że to nie koniec kontraktów w Toruniu i zespół ma być zbudowany z samych gwiazd. Czy drużyna marzeń właściciela klubu Romana Karkosika, który jest jednym z bogatszych Polaków dostarczy złoto w sezonie 2014? Na to pytanie odpowiedzieć można będzie sobie po pierwszych meczach Ekstraligi, która rusza za pewne w kwietniu. Na tą chwilę śmiało można powiedzieć, że nawet przy minusowej zaliczce punktowej na start nadal drużyna Toruńska wydaje się być najsilniejszym zespołem w całym kraju. Jak stwierdził portal speedwaygp, nigdy nie było takiej drużyny w lidze polskiej jaką ma teraz klub z Torunia, posiadając w swoich szeregach gwiazdy z najwyższej półki.

 

 

                                                                                                                             Źródło: espeedway

Edited by Davis

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×