Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
qhaski

[TuT] League of Legends - Początki [part. 2]

5 replies w tym temacie

Recommended Posts

league-of-legends-logo.png

 

League of Legends - Początki [part. II]

[TuT] by qhaski

 

1. Znowu wstęp?!

2. Po instalacji, spatchowaniu i innych duperelach

3. Pierwsze kroki

4. Co do czego?

5. Tryby gry

6. Mecze

7. Słownik gracza

8. O czym warto pamiętać

 

1. Znowu wstęp?!

 
Tak, znowu wstęp. Minęło trochę czasu od ostatniego Tutorialu (ok. 3 tygodnie) i z powodu różnych czynników (brak czasu, chęci itd. itp.) nie był dodawany nowy TuT. Jednak, po zainteresowaniu się dość znacznej części społeczności kopytka postanowiłem dodać ten, czytany przez Ciebie Tutorial. Miłej lektury.
 

2. Po ściągnięciu, instalacji, spatchowaniu i innych duperelach

 
Tych etapów nie będę rozpisywał. Myślę, że ściąganie i instalację przerabiał każdy, kto ma jakąkolwiek styczność z komputerem. Patchowanie (uaktualnienie wersji programu, gry, itp.) myślę, że też jest banałem, tym bardziej, że dzieje się to automatycznie  po włączeniu gry.
 

Zacznę może od tego okienka, gdy wszystko jest spatchowane:pospatchowaniu.jpg

 

 

I - Zmień region - To ruszamy tylko wtedy, gdy chcemy zmienić język lub region. Mała uwaga: region zmieniamy tylko wtedy, gdy mamy podany inny niż podczas rejestracji.
II - Wiadomości - Są to ogólnie rzecz biorąc newsy, nowinki o grze, sprawach technicznych, patchach i turniejach League of Legends. Po kliknięciu na interesujący nas link przenosi nas do przeglądarki, gdzie możemy przeczytać daną nowinkę.
III - Graj - Myślę, że nie trzeba wyjaśniać
 
Po naciśnięciu przycisku "Graj" otworzy nam się klient logowania. Będzie on wyglądał bardzo podobnie do mojego; w zależności od patcha:
logwg.jpg
 
 
I - Logowanie - to chyba standard, login i hasło. Dla tych, którzy chcą przewidziana jest opcja zapamiętania nazwy użytkownika.
II - Dane - Jeżeli nie masz jeszcze konta, zapomniałem login albo hasło znajdziesz tu coś dla siebie. Ale przyjmujemy, że potrafisz zapamiętać login i hasło, a nikt Ci tego hasła nie zmienił
III - Warunki użytkowania i Opcje dodatkowe - Tutaj możesz przeczytać Warunki użytkowania oraz wg jakiegoś gustu włączasz lub wyłączasz muzykę lub/i animację w tle
 
Po wpisaniu prawidłowej nazwy użytkownika i hasła połączysz się z serwerem.
 

3. Pierwsze kroki

Tutaj niewiele mogę pomóc. Po prostu nie chce mi się robić kolejnego konta w LoL'u, by pokazać wszystkiego od samego początku. Na początku wpisujesz nick, na jakim chcesz grać. Oczywiście, jeżeli jakiś gracz ma już taki nick, nie pozostaje nic innego, jak wpisanie innego. Potem wybierasz sobie ikonę, którą możesz w każdej chwili zmienić. Będzie to okienko bardzo podobne do tego:
ikonap.jpg

 

Następnym etapem będzie samouczek.  Oczywiście można go ominąć, jednakże nie zalecam tego. Samouczek wyjaśni nam podstawy grania i jest formą takiego ogólnego treningu (gramy sami) i wpojenia pewnych zasad rządzących grą. Gdy ukończymy samouczek przejdziemy trening bojowy. Tym razem będziemy grać już nie na Arenie Treningowej, ale na Summoners Rift. Będziemy grać z botami (kto gra w cs'a, ten wie) lub SI, czyli po prostu z komputerem. Podczas treningu bojowego nabierzemy wprawy, która po prostu jest potrzebna, żeby grać "na pewnym poziomie". Po ukończonym treningu pojawi nam się okno podsumowujące, które będzie wyglądało mniej, więcej tak:sumat.jpg

 

I- Są to zakładki, gdzie możemy trochę głębiej przeanalizować rozgrywkę. Niestety brakuje mi tutaj zmian w czasie, no ale nie można mieć wszystkiego.

II- Czas trwania rozgrywki

III- Jest to tzw. bonus do Punktów Zasług (PZ) - zostanie to później omówione

IV- Podstawowe informacje dla gracza - Zwycięstwo/Przegrana i ilość zdobytych Punktów Zasług i Punktów Doświadczenia (PD)

V- Szczegółowe informacje na temat każdego uczestniczącego w rozgrywce - jakiej postaci używał, jaki poziom osiągnął w rozgrywce (max. 18), ikona, nick, ile osób zabił, ile razy został zabity, ile razy  asystował przy zabiciu, jakich czarów (czarów, nie umiejętności!) używał,  jakie przedmioty miał pod koniec rozgrywki, ile zarobił pieniędzy i ile zabił stworów

 

Weźmy np. mnie pod uwagę

1.Grałem Ashe - widać po obrazku po lewej stronie i po nazwie przywoływacza (tak się fachowo nazywa bohatera, jakim się gra)

2. Osiągnąłem poziom 18

3. Moją ikoną jest miecz ze skrzydłami

4. Mój nick - qhaski

5. Zabiłem 9 razy, sam umarłem 6 razy, asystowałem 20 razy.

6. Moimi czarami było uzdrowienie i pośpiech

7. Przedmioty jakie kupiłem zwiększały moją szybkość, prędkość ataku, obrażenia i krytyczne uderzenia.

8. Zarobiłem 14.8k pieniędzy

9. Zabiłem 143 stwory

 

VI- Tutaj są użytkownicy, którzy uczestniczyli z nami w rozgrywce.

Kolejno:

  • możemy dodać ich jako przyjaciół (jeżeli się zgodzą)
  • wysłać wiadomość
  • można także nagrodzić za współpracę (absolutnie nic Cię to nie kosztuje)
  • jeżeli gracz np. obrażał, nie współpracował z drużyną lub był AFK to możesz to zgłosić, a panowie  w mundurach z Riot Games sprawdzą, czy rzeczywiście dana osoba zasługuje na jakieś ostrzeżenia, a gdy mu się nazbiera to zostanie zbanowany - dlatego trzeba pamiętać o sportowym zachowaniu i  dobrych manierach ;D

​VII. Jest to czat, gdzie możemy porozmawiać o rozgrywce

 

//na dziś koniec, jutro postaram się to dokończyć wg tego, co jest w spisie treści

Edited by qhaski

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Like 4

Może kiedyś złożymy drużynę i zagramy 5 vs 5 ;d Wiem ze GRINGO gra, ja bym jeszcze paru kolegów wziął i można się zmierzyć :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×