Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
nabeq

League Of Legends " Lol "

18 replies w tym temacie

Recommended Posts

Poradnik dla początkujących

League of Legends poradnik dla początkujących przeznaczony jest dla graczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę, dzięki niemu poznasz podstawowe zasady gry i prawa rządzące rozgrywkami lol.

League of Legends Samouczek

Po instalacji gry logujemy się do klienta PvP.net. Na ekranie startowym możemy rozmawiać z innymi graczami, dodawać niektórych z nich do znajomych, czytać news o grze, a także rozpocząć grę. Jeśli pierwszy raz grasz w League of Legends najlepiej jest uruchomić samouczek. Dzięki niemu poznasz podstawy sterowania, interfejsu i zasad. Aby uruchomić Samouczek, klikamy przycisk „Graj”, a następnie z menu gry wybieramy „Samouczek” (prawy dolny róg). Po rozpoczęciu gry Samouczek poprowadzi Cię przez dalsze kroki.

Scenariusz, który nauczy Cię podstaw sterowania i klawiszologii League of Legends to Arena Treningowa. Głos lektora poprowadzi Cię przez kolejne elementy sterowania bohaterem, używanie umiejętności, czarów itd.

League of Legends pierwsza rozgrywka

Po ukończeniu Samouczka przyszedł czas na Twoją pierwszą rozgrywkę League of Legends. Najlepiej zacząć od rozgrywki treningowej. W tym celu w kliencie gry klikamy „Graj”, a następnie wybieramy z menu „Rozgrywka treningowa”. W czasie tego rodzaju rozgrywki będziemy walczyć z botami, sterowanymi przez komputer, a nie z żywymi graczami. Możemy także zdecydować o poziomie trudności gry. Do niektórych gier treningowych będziemy jednak potrzebowali kilku innych graczy. Możemy dołączyć do rozgrywek treningowych stworzonych przez innych graczy lub stworzyć własną rozgrywkę treningową. Po ustaleniu wszystkich opcji i parametrów gry przechodzimy do ekranu wyboru bohatera.

League of Legends wybór bohatera

W League of Legends dostępnych jest bardzo wielu różnych bohaterów. Poczynając od silnych wojowników walczących wręcz, zwinnych łuczników rażących z dystansu, na potężnych magach kończąc. Na początku pewnie nie będziemy wiedzieli jakiego bohatera wybrać i trochę czasu zajmie nam znalezienie postaci, które nam najbardziej odpowiadają. Więcej o bohaterach znajdzisz na stronie League of Legends Bohaterowie.

ChampionSelect.jpg

Gdy już zdecydujesz się jaką postać wybrać kliknij przycisk „Przywołaj” w prawym dolnym rogu aby przejść do następnego kroku.

League of Legends czary przywoływacza

Po wyborze bohatera przechodzimy do wyboru czarów przywoływacza. Są to czary, które pomogą nam w trakcie walki. W każdym meczu możesz używać dwóch czarów. Tak więc wybieramy zaklęcia i klikamy przycisk potwierdzenia w prawym dolnym rogu. Oczywiście powinniśmy wybrać czary, które będą pasowały do stylu gry naszego bohatera i charakteru naszej drużyny.

SummonerSpells.jpg

League of Legends Runy

Kolejny krok, po wybraniu czarów, to wybranie Run. Wybieramy tu jedną z uprzednio wygenerowanych stron run. Na początku wszystko to może Ci się wydawać skomplikowane ale na pewno po kilku partiach będziecie się już orientować co i jak. Nawet jeśli nie wiesz jeszcze jak dobrze rozwijać postać to i tak warto wybrać jakąś stronę z runami. Runy dają wyłącznie bonusy nigdy nie osłabiają naszego bohatera.

Runes.jpg

League of Legends Początek gry

Kiedy już wybierzemy bohatera, czary i runy przechodzimy do ekranu czatu drużynowego. Możesz tam omówić z innymi plan gry i strategię. Po zakończeniu odliczania gracze udają się na Fields of Justice. Po rozpoczęciu gry cała drużyna będzie się znajdować na platformie przywoływania. Zaraz obok znajduje się sklep. W nim zaopatrzysz się w pierwsze w grze przedmioty. Aby skorzystać ze sklepu naciśnij „P” lub kliknij sklepikarza.

Na początku rozgrywki będziemy dysponować kwotą 475 sztuk złota. W trakcie partii będziesz zdobywał dodatkowe złoto, z którym będziesz mógł wrócić do sklepu po nowe przedmioty. Na początku możesz nie wiedzieć jakie przedmioty najlepiej wybrać. W prawym dolnym górnym rogu znajdziesz listę zalecanych przedmiotów, która pomoże Ci wybrać na początku.

sklep.jpg

League of Legends Umiejętności

W League of Legends każdy bohater dysponuje pięcioma umiejętnościami. Trzy z nich są dostępne już od pierwszego poziomu doświadczenia. Czwarta umiejętność, tak zwane ulti jest zazwyczaj bardzo silna i dostępna od 6 levelu. Piąta umiejętność, tak zwany passive, jest bierna i działa cały czas, bez potrzeby jej używania.

Za każdy zdobyty poziom nasz bohater otrzyma jeden punkt umiejętności. Możesz je przydzielać do poszczególnych umiejętności korzystając z przyciska „+” przy ikonie umiejętności. Pierwsze trzy umiejętności możemy zwiększyć do poziomu piątego, a umiejętność ulti do poziomu trzeciego.

League of Legends wybór alei

Jeśli to jedna z naszych pierwszych rozgrywek powinniśmy wybrać aleję, na której ktoś będzie nam towarzyszył (jeśli jest taka możliwość). Aby zwyciężyć musimy zniszczyć nexus znajdujący się w środku bazy przeciwnika. Dojścia do niej chronione są przez wieże rozmieszczone na alejach. W czasie nacierania aleją musimy więc niszczyć wieże, a także walczyć z bohaterami przeciwnika i tak zwanymi minionami czy stworami przeciwnika kierowanymi przez komputer. Oczywiści po swojej stronie też będziesz miał wieże i miniony, które będą automatycznie atakować wroga.

League of Legends Wieże

Jak już wspomnieliśmy na naszej drodze do wrogiej bazy oprócz minionów i wrogich bohaterów będziemy musieli sobie radzić z wieżami. Automatycznie atakują one z nasze miniony, Twojego bohatera oraz innych bohaterów z Twojej drużyny. Aby miniony mogły przedrzeć się głębiej na terytorium wroga będziesz musiał zniszczyć wieżę. Pamiętaj że wieże zadają duże obrażenia i bez wsparcia dużej fali minionów lub innych bohaterów będzie bardzo trudno zniszczyć wieżę.

wieze.jpg

League of Legends Zarośla

Po dużej części Field of Justice rozsiane są zarośla i krzaki. Nasz bohater może się w nich ukrywać przed wzrokiem wrogich minionów i bohaterów. Zarośla idealnie nadają się do przygotowania zasadzki, a także pomagają w trakcie ucieczki. Pamiętaj, że jeśli zaatakujesz będą w zaroślach staniesz się widoczny dla przeciwnika.

League of Legends Inhibitory

W bazie przeciwnika, zaraz za trzecią z kolei wieżą wroga znajdziesz niewielką budowlę, tak zwany inhibitor. Wrogi inhibitor nie pozwala na wypuszczenie z Twojej bazy super minionów, silnych stworów, które zadają duże obrażenia i są dość trudne do zabicia. Tak samo jeśli wróg zniszczy Twój inhibitor z jego bazy ruszą superstwory. Zniszczony inhibitor po jakimś czasie się odrodzi i znowu zablokuje wypuszczanie super minionów.

League of Legends Nexus

Głównym celem w bazie wroga jest Nexus, największy budynek, który tworzy miniony wroga. Nexus jest broniony przez dwie bardzo silne wieże. O atak na Nexus możesz się więc pokusić jedynie ze wsparciem dużej grupy minionów. Pamiętaj, że wieże broniące Nexus’a będą powoli regenerować swoje zdrowie jeśli nie zniszczysz ich do końca. Zniszczenie Nexusa zapewni Twojej drużynie zwycięstwo.

Nexus.jpg

 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Like 11

fajny ten lol darmowa to gra ? 

 

Sponsorem "mati pszczelasz" jest BenQ - producent jedynych innowacyjnych monitorów na rynku

Edited by mati pszczelasz

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Like 1

Siema mam problem wbilem wczoraj 30 lewel i zaczolem rankedy grac jestem teraz w dywizji brons 5 i ciagle przegrywam jest tu ktos ogarniety co by mi pomogl?

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Siema mam problem wbilem wczoraj 30 lewel i zaczolem rankedy grac jestem teraz w dywizji brons 5 i ciagle przegrywam jest tu ktos ogarniety co by mi pomogl?

 

nawet jesli nikt ci nie pomoze to graj sam ;p wkoncu trafisz na normalny team i wygrasz tego rankeda no i przejdziesz dalej :P 

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej grze jest tak dużo retardów, że nie da się utrzymać w lidze. 2 raz spadłem ze srebra IV, bo bierze co mecz trolle i retardy. Ciągle wygrywam lane, ale sam meczu nie wygrasz niestety :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z tym się z Tobą zgodzę, im więcej meczy wygrasz tym więcej do team trafia Ci trolli, także jak nie ma się 5 na ranking to długo człowiek nerwowo nie wytrzyma. + reporty nic nie dają, raz z kumplem zrobiliśmy screeny i filmiki jak ludzie wychodzą, albo specjalnie padają, to support nam tylko odpisał żebyśmy używali funkcji "zgłoś gracza" która i tak nic nie daje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak, a i jak bedziesz ciągle wygrywał to wiecej punktów bedziesz dostawał, jak dla Mnie to graj ciągle OFF tank / TANK. ja tak zawsze gram i wygrywam. i zawsze nie chodz sam tylko za kimś. Bo bronz to jest taka gra jak byś grał z botami ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

2 razy spadłem z srebra IV do V. Gram sobie, w teamie teemo 1-10 jungla no to pozdro. Co mecz taki troll się trafia, przed chwilą grałem ranka to hard focus alistar i chogath, tylko ja biłem Caitlyn. Zostawiłem jej z 500 hp, bo miała za duży damage i zrobiła pente, takie cioty grają w tą grę że to głowa mała. Co do reportów to gówno to daje rzeczywiście, szkoda że nie można grać rankedów ligowych po 5 tak jak kiedyś, to bym z ziomkami moimi co mecz wina zaliczał. Ta gra po prostu ma chory system.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta funkcja daje. Wiecie co to jest lol Judgement ? Sami oceniacie czy zbanowac czy darowac graczowi Gdyby wszyscy o tym wiedzieli to trollow by bylo z 3x mniej.

Szczerze bardzo mnie to zaciekawiło, a możesz podać link gdzie to jest lub opisać, jak to działa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jednak te reporty czasem działają. Dostałem ostrzeżenie za bluzganie na innych :D Nie potrafię wytrzymać na tych rankach czasem z takimi retardami :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jestem w brązie IV w serii, bylem w brąz I w serii a potem non stop trolle i afki w teamie... Ale gra ogółem jest bardzo fajna ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja przed chwilą come back do srebra IV xD Gra jest w ch*j fajna, ale gracze w nią grający już nie.. Na 2-3 meczy musi się trafić jakaś ciota.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam! mam problem.. chce zainstalować  grę klikam język.. dalej i wyskakuje mi błąd "nie udało się uruchomić PMB" klikam ok instaluje się chwile i po chwili błąd   wyskakuje jak przed tem "nie udało się uruchomić PMB" co zrobić ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

W tej grze (tak jak w każdej grze multiplayer online ) najważniejszy jest teamplay bez tego i dobrego komunikowania się z druzyna mamy małe szanse na wygraną . Dawno nie grałem w  lola mój nick to VitoTHC mam 30 lvl 40 postaci 5 stron z runami ( słabo :-/ ).

Jeśli by ktoś potrzebował pomocy lub porad co do bulidów ( eqwipunków postaci ) prosze pisać pw. Zawsze chętny do pomocy w tym temacie ;p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×