Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Małpa

Windows 8.1 - usunięcie hasła

2 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z usunięciem hasła w Win8.1. Problem mały? Nie na tym żałosnym systemie! Jeden z najgorszych, na którym pracowałem. Robić system by użytkownik miał tylko pod górkę. No genialnie. >.< 

Jedyne do czego się to nadaje to do podpałki w kominku.

No i mam pytanie. Jak usunąć hasło? :D

Korzystam z konta lokalnego, czyli nie loguję się za pomocą e-maila i hasła, tylko jako normalny użytkownik offline. Ustawić hasło potrafiłem, usunąć już nie. Ma ktoś jakieś pomysły? 

 

Pamiętam jak w pierwszy dzień mojej przygody z W8 szukałem w internecie jak wyłączyć komputer, bo nie potrafiłem. Taki to system...

w XP to przynajmniej było wszystko na wierzchu i człowiek wiedział co i jak, a to to totalne dno. Szybciej coś znajdę w śmietniku sąsiadów niż w tym systemie. 

 

http://pl.ccm.net/faq/3925-jak-usunac-haslo-w-windows-8 - nie działa

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-8/disable-remove-password - nie działa

http://komputery.spryciarze.pl/zobacz/jak-usunac-haslo-w-windows-8-i-8-1 - nie działa

 

W panelu sterowania szukałem i nie ma opcji "usuń hasło", a jedynie "zmień hasło"

W Start --> Ustawienia --> Zmień ustawienia komputera --> Konta --> Opcje konta - również nic nie ma oprócz "zmień hasło". W sumie jest jeszcze "zasady haseł", ale opcja pod nią "zmień" nie podświetla się i nie włącza jak klikam w nią.

 

nic nie działa, ale może jesteście kreatywni i coś pomożecie. 

 

Wiecie, reinstall to wcale nie głupie rozwiązanie. I jak na radzie to najlepsze wyjście z sytuacji, bo ja puki co nie widzę żadnej alternatywy.

 

P.S. Zielony w komputerach nie jestem, a w Win8/8.1 tak.

 

Edytowane przez Xzentley

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Ja usuwałam hasło wg. 3 linku.

Spróbuj zrestartować komputer 2/3 razy. Słyszałam, że nie wszystkim działa za pierwszym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Próbowałem tego sposobu już wcześniej i niby działał, ale tylko jak się komputer wyłączyło i włączyło jeszcze raz. Ja natomiast często albo hibernuję albo usypiam, a po tych czynnościach jak włącza się komputer to wymaga hasła, więc sposób taki na dwa razy. Z resztą, co tu dużo mówić, poradziłem sobie, oczywiście jak zwykle przez przypadek dzięki moim z pozoru idiotycznym pomysłom. Otóż wszedłem z poziomu kafelek (Start) --> Ustawienia --> Zmień ustawienia komputera --> Konta --> Opcje konta --> Zmień hasło. Kliknąłem w to i podałem swoje bieżące i na następnej stronie jak system poprosił mnie o wpisanie nowego hasła to po prostu pozostawiłem puste pola i dałem "Dalej". Hasło się usunęło. Genialna opcja zmiany hasła. Nie ma co, zamiast dać opcje "usuń hasło" to trzeba kombinować jak koń pod górę. ;> Ale udało się, a ja szczęśliwy. :D Dziękuję Ci @zuza za pomoc. ;)

Jakby ktoś miał taki sam problem jak ja, to można wykorzystać mój sposób. :P

Można zamknąć temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×