Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Małpa

[WYWIAD] Weak.

12 replies w tym temacie

Recommended Posts

"Nik0n po namelifting'u - czyli Pan Weak. we własnej osobie."

 

Cześć Weak, opowiedz nam coś o sobie, jak masz na imię, wiek, skąd jesteś?
Krzysiek, lat 30 pochodzę z największego miasta w Polsce czyli Cieszyna jest ono aż tak wielkie że aż nie zmieściło się w niej. A tak na poważnie miasteczko przygraniczne chyba takie jak wszystkie...
Gdybyśmy zorganizowali zjazd Kopytka w Cieszynie, jakie miejsce byś polecił do spędzenia miło czasu?
Rozumiem że chodzi o bary? :D Jeżeli o zwiedzanie to hm... ciężko powiedzieć, nie ma tu zbyt wiele do zwiedzania... Jest wzgórze zamkowe gdzie jest Rotunda znana z banknotu 20zł i Wieża Piastowska, Browar Zamkowy, jest też Studnia Trzech Braci . Można pospacerować wzdłuż Olzy, rzeki granicznej która oddziela nas od Czech, mamy też muzeum gdzie jedyne co może zaciekawić to strzelba Cieszynka no i to chyba na tyle.

Czym się zajmujesz na co dzień?

Oprócz tego że jestem leniwy? Pracuje w magazynie z wafelkami Prince Polo.

Na czym dokładnie polega Twoja praca? Masz kurs na wózki widłowe?
Ciężka sprawa bo i tak i nie. Od nie dawna obowiązują nowe przepisy i aby mieć uprawnienia trzeba mieć egzamin z UDT którego ja aktualnie nie mam ale wkrótce pracodawca mi go zapewni. Na czym polega praca, w skrócie owijam i oklejam palety które następnie ustawiam w rządkach, od czasu do czasu załaduję też TIRa.
Jakie są Twoje pasje?

Pasje, jeśli masz na myśli coś czym się interesuje to jest kilka rzeczy. Szczególnie lubię czytać książki, interesuje się również filmami i grami. Bardzo lubię też chodzić po górach.
Jakiego gatunku książki najbardziej lubisz czytać?

Nie pogardzę żadnym gatunkiem jednak moim ulubionym jest fantastyka.

To zapewne Wiedźmina jak myślę masz w jednym palcu? 😛

Wiem że "Wiesiek" jest uznawany za klasykę i powinno się go czcić jako nasze dobro narodowe ale szczerze powiedziawszy bardziej odpowiada mi Trylogia Husycka pióra Sapkowskiego choć nie mówię że Wiedźmin jest zły.
Masz swojego ulubionego pisarza lub książkę do której z chęcią wracasz?

Choć przeczytałem już wiele książek i każda na swój sposób jest niepowtarzalna to zawsze gdzieś tam po głowie chodzą mi moje początki i te pierwsze książki, które przeczytałem i dzięki nim się w to wkręciłem a jest to cykl Miecz Prawdy od Terry'ego Goodkind'a w zasadzie to chyba je można uznać za takie, które dość mocno wpłynęły na moje życie.

Super, to ciekawe o czym piszesz, mógłbyś w kilku słowach przybliżyć w jaki sposób na Ciebie wpłynęły?

Tak na prawdę to wcale nie lubiłem czytać książek, w szkole nie przeczytałem ani jednej lektury wyobrażasz to sobie? Nie wiem dlaczego może byłem zbyt leniwy lub zbyt narwany, sam nie wiem. Dawno, ale to dawno temu, kiedy byłem chory, w sumie nic poważnego żadna tam dżuma czy inna cholera, ale zwykła angina czy grypa już nawet nie pamiętam. Nie miałem co robić, nudziłem się jak mops, a byłem taki, że zawsze mnie nosiło, nie miałem wtedy jeszcze komputera, a internet to był szczyt marzeń więc co mogłem robić sam w domu? Mama przyniosła mi książkę i rzuciła "masz czytaj", wyobrażasz sobie moje zdziwienie? Ja, który jeszcze nigdy nie przeczytał ani jednej książki mam czytać książkę i to dość grubą, ale z braku laku zacząłem z nią walczyć i ku memu zdumieniu zaciekawiła mnie do tego stopnia że kilkaset stron przeczytałem w jeden dzień. Od tego czasu sporo się zmieniło, stałem się spokojniejszy, mój zasób słów poszerzył się. Dzięki książkom zacząłem troszkę inaczej myśleć, w sumie trudno to określić słowami, ale zmieniłem się.
Rozumiem, to niesamowite, że drobne rzeczy potrafią wyrządzić wielkie zmiany. Wspomniałeś też o filmach. Jaki film utkwił Ci w pamięci? Masz swoich ulubionych aktorów?

Sam nie wiem... Na pewno jest kilka takich filmów zacząłbym od "Zawód szpieg" z Robertem Redfordem i Bradem Pittem, jest też Black Hawk Down, Gladiator czy Nieśmiertelny są to bardzo dobre filmy, które mają fenomenalne jak dla mnie ścieżki dźwiękowe, i głównie dzięki nim utkwiły mi w pamięci. Na uwagę również zasługuje film Wyjście przez sklep z pamiątkami, dzięki któremu zwróciłem większą uwagę na streetart. Na pewno nie wymienię tu wszystkich filmów bo podobnie jak z książkami troszkę by to nam zajęło, a tyle czasu pewnie nie mamy więc niech to wystarczy. :D 
Jestem pewien, że czasem lubisz posłuchać muzyki. Jaki gatunek preferujesz? Masz może ulubiony zespół?

I znów ciężkie pytanie... Słucham tego co mi się spodoba i są to na prawdę różne gatunki muzyki. Nie mam ulubionego gatunku choć najczęściej przewijają się rock i metal to znajdzie się i hip-hop, reggae, disco i wiele wiele innych.
Masz nałogi?

Nie, chyba że weźmiemy pod uwagę gry. :P

Do gier jeszcze wrócimy, a tymczasem opowiedz mi o sporcie i motoryzacji, bo to są moje dwa najważniejsze tematy, bez których nie sposób zakończyć wywiad. 😛 Powiedz mi, uprawiasz jakiś sport?

Czy leżenie do góry brzuchem na kanapie/fotelu liczy się? Nie, nie uprawiam żadnego sportu kiedyś to chodziło się ze znajomymi pograć w piłkę nożną, kosza czy też siatkę ale teraz za mało czasu na to a i żeby się umówić na coś takiego to chyba to trzeba by zaplanować na 3 miesiące wcześniej... Czasem jak mam trochę więcej czasu to pochodzę po górach i tyle. Co do motoryzacji to moje umiejętności kończą się na rozpoznawaniu marek, a i to nie wszystkich :P

Góry jak już na początku wspomniałeś. To piękna sprawa, ale w moim przypadku tylko jako wypad na narty w zimie. ;) Może to zbyt osobiste pytanie, ale jako, że mamy parę kobiet na sieci - jak w tej kwestii wygląda sprawa u Ciebie, masz już wybrankę swojego życia, czy "jeszcze nie trafił swój na swego"?

Z perspektywy czasu powiedzmy, że aktualna jest ta druga opcja i na może na tym zakończmy...

No dobrze. Czas przejść do sedna sprawy - wirtualna rzeczywistość. Gry jedynie ogłupiają, jak to mawiają nasi rodzice, ale czy na pewno? Można by się pokusić o stwierdzenie, że umiejętnie wykorzystane poprawiają zdolności lingwistyczne, a jakie Ty masz zdanie? Jakie gry lubisz?

Uważam że gry to już część naszej kultury tak jak książka i film tak teraz do ich grona można dopisać gry. Czy one ogłupiają? Moim zdaniem to zależy od osoby i w jaki sposób będzie tej gry używać. Moim zdaniem z gier można się wiele nauczyć, jak już wspomniałeś zdolności lingwistyczne, współpraca w grupie, planowanie, strategia, myślenia i wiele innych jeszcze rzeczy o których nawet nie pomyślałem. Jakie gry lubię wydaje mi się, że to zależy od nastroju. Głównie lubię grać w FPP, RPG i gry akcji, ale tak jak i w przypadku książek czy filmów nie zamykam się w ich obrębie, ale gram w to co mi się spodoba.

Counter Strike - jak się zaczęła Twoja przygoda z tą grą? Długo już grasz?

Czy długo gram, dokładnie nie jestem tego w stanie określić z powodu przerw, jednych dłuższych innych krótszych. Mogę natomiast powiedzieć, że moja przygoda zaczęła się kiedy CS jeszcze raczkował czyli od wersji 1.0 wraz ze znajomymi chadzaliśmy do kafejek gdzie można było pograć na lanie np. w Half-Life i właśnie do tej gry ktoś kiedyś ściągnął jeszcze nic nie znaczącego moda którym był CS. Początkowo nikt w to nie grał, ale w końcu się do niego przekonaliśmy i daliśmy mu szanse - jak widać słusznie. ;D

Jak trafiłeś na naszą sieć? Był to zupełny przypadek?

Tak, trafiłem tam przez przypadek, o ile mnie pamięć nie myli.

Byłeś Adminem DD2 obecnie FFA, co Cię skłoniło do podania i jak wyobrażasz sobie przyszłość tego serwera jak i całej sieci?

Jak już trafiłem na Kopytko to trochę na nim pograłem i jakoś tak wsiąknąłem i zostałem. Teraz małe sprostowanie na DD2 byłem tylko adminem testowym, na którego namówił mnie ówczesny opiekun Cycu którego pozdrawiam. Dlaczego się wtedy zgodziłem, tak jak i teraz chciałem pomóc choć jak na razie z FFA niewiele pomogłem... Jak wyobrażam sobie przyszłość, a czy ja wiem czy jutra dożyje? Chciałbym żeby FFA było tak uczęszczane jak teraz DD2. Liczę że Kopytko przetrwa jeszcze wiele, ale to wiele lat i będzie można dalej na nim grać.

To my gracze i Admini jesteśmy motorem napędowym tej sieci, a więc myślę, że dopóki nie odejdziemy od kopytka, to kopytko nie odejdzie od nas.
Weak czy Nikon? Jaka jest geneza Twojego nicku?

Hah. No więc jak zaczynałem moją przygodę grałem jako nik0n i tak wiele osób z tamtego okresu może mnie pamiętać. Po dość długiej przerwie bo trwała ona kilka lat wróciłem do gry ale nie grałem już tak jak kiedyś, dość mocno kaleczyłem i nie chciałem hańbić mojego starego nicku więc zmieniłem na I'm weak., który może pamiętasz. Niestety były z nim problemy przy adminowaniu, a konkretnie przez apostrof ('), więc zmieniłem na weak.nik0n, ale i tak wszyscy z Kopytka mówili do mnie "łik", więc został sam weak. Ot cała historia. Nik0n pozostaje z sentymentu, i jak któryś z moich starych znajomych wróci żeby wiedział, że jestem i może się bez problemu odezwać bo właściciel konta jest nadal ten sam :)

Oczywiście, że pamiętam. Odgrażałeś się, że musisz spróbować złapać za karabin w CS:GO, aby samemu ocenić czy gra jest warta poświęcenia. Jak Ci idzie?

Zaraz tam odgrażałem... Cóż CS:GO jest całkiem inny od 1.6, nie idzie ich ze sobą porównywać, bo jak dla mnie to dwie różne gry. Jedyne co jak dla mnie jest lepsze w CS:GO to to że można zagrać mixa bez żadnego problemu, tylko to z kim go zagramy to już całkiem inna historia, a w 1.6 czasem nastręcza to problemów, bo z zebraniem ludzi jest kłopot...

Z drugiej strony, takie zbieranie ludzi też ma swój urok. Pierwsze, spontaniczne marzenie - jakie by to było? Jakie są priorytety w Twoim życiu.

Co jest najważniejsze w życiu? Jak dla mnie to rodzina i być w porządku wobec siebie.  Co do spontanicznego marzenia  to wiem, że pieniądze szczęścia nie dają, ale ułatwiają życie, więc wygrana w totolotka czy innego eurojackpota mogła by być. :D

Może kiedyś się uda, czego Ci życzę i dziękuję za udzielenie wywiadu. Kogo chciałbyś na koniec pozdrowić?

Chciałbym pozdrowić wszystkich Kopytkowiczów którzy przebrną przez ten wywiad i też wielkie dzięki za poświęcony czas który można było lepiej spożytkować, nie wiem również czemu to właśnie na mnie padło z tym wywiadem... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Like 14
  • Thanks 1

Chyba bym zwariowała oglądając codziennie tony wafelków, nie mogąc ich jeść ;D Miło też się dowiedzieć że nie jestem osamotniona na Kopytku jeśli chodzi o muzykę \m/.  

No i super że w końcu jakiś nowy wywiadzik wjechał, całkiem spoko 

Edited by Aguska23

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Thanks 1

Fajny wywiadzik. Mega plus, że jesteś fanem fantasy. Mega hiper plus za to, że jesteś fanem Goodkinda - ja też. Teraz czytam drugą część sagi o dalszych losach Nici - całun nieśmiertelności. 

Dobra robota Pany :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Thanks 1

@Aguska23 to nie jest tak że nie mogę zjeść sobie wafelka, jak mam ochotę to sobie zajdę na produkcję ale prawdę powiedziawszy mam już dość wafelków :P

@Galominek jak chcesz to wpadaj kiedy chcesz tylko się nie zgub w tej metropolii :D

@Cross a więc nie wiesz co straciłeś :P 

@Nevertrust nie miałem jeszcze okazji jeszcze czytać więc muszę pewnie szybko nadrobić :D
@Quinto
 tego bym nie powiedział to wszystko zależy od książki i od autora ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Like 2

Widać że oczytane chłopisko z Ciebie bo fajnie się czyta twoje wypowiedzi :) Co do UDT to zależy kiedy zrobiłeś zwyczajne uprawnienia na wózki widłowe, ja jeszcze jeżdżę wózkiem widłowym bez tego, ale też pracodawca mi z kołuje egzamin UDT bo sam nie mam, a trzeba. Ja też pracuję w magazynie od ponad roku (przeniosłem się z produkcji). Pozdrawiam :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
  • Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×