Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
KmL

Rychu Peja

1 reply w tym temacie

Recommended Posts

peja.jpg

 

Peja urodził się 17 września 1976 roku w Poznaniu. W 1993 roku założył formację Slums Attack, wraz z Icemanem (znanym wtedy jako DJ Defson), z którym nagrał dwa albumy – „Slums Attaca” oraz „Zwykła codzienność”.

 

W 1997 roku Iceman odszedł ze składu, a Peja samodzielnie nagrywał jako Slums Attack. Jego solowych dokonań można posłuchać na kompilacjach wydawanych przez wytwórnię RRX. Okres solowej kariery nie trwał jednak długo – do Andrzejewskiego dołączył DJ Decks, a na rynku pojawił się owoc ich współpracy, czyli płyta „Całkiem Nowe Oblicze”. Zespół stał się sławny między innymi dzięki tak zwanemu dissowi zrealizowanemu z zespołem Nagły Atak Spawacza, skierowanemu przeciwko kieleckiemu raperowi Liroyowi (Antyliroy i Modus operandi).

 

Dzięki płycie „Na legalu” raper po raz kolejny stał się niezwykle popularny. Stało się to również dzięki filmowi „Blokersi”, w którym wystąpił. Obraz przyczynił się do rozwoju hip-hopu w Polsce i wzrostu zainteresowania mediów tą kulturą muzyczną. Na płycie można usłyszeć zasamplowane słowa „Ciemno już, zgasły wszystkie światła; ciemno już, noc nadchodzi głucha” – fragment utworu Stana Borysa „Chmurami zatańczy sen” z 1974 roku. Artysta wytoczył grupie proces o kradzież własności intelektualnej. Peja bronił się, że to tylko sampling i że na tym właśnie opiera się hip-hop.

 

Ostatnia płyta to znów solowe dokonanie wydane jako Rychu Peja Soflufka pod tytułem „Styl życia gnoja” w 2008 roku, na której raper udowadnia, że jest jednym z czołowych wykonawców tego gatunku w Polsce.

 

Z ciekawostek - Peja dubbingował jedną z postaci w kreskówce Ziomek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×