Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
malesiak

Wspólny projekt: mapa de_kopytko ? :)

23 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

 

Tak sobie siedząc w pracy wymyśliłem, że moglibyśmy stworzyć mapkę "de_kopytko":) Czasem lubię stworzyć jakąś mapkę - nie jest ona jakaś wysokich lotów, ale można na niej bez problemów grać z powodzeniem:) Przy okazji byłaby to bardzo fajna forma reklamy i raz na jakiś czas można by na niej popykać.

 

Jestem chętny jej stworzenia, tylko potrzebuję czyjejś pomocy;)

Jakiej? Potrzebuję jakiś projekt takiej mapki - wystarczy mi szkic w postaci rozrysowanej mapki nawet na kartce. Nie mam wizji co to ma być, więc chętnie przeleję czyjś pomysł na CSa :)

 

Jeżeli ktoś jest chętny, to zapraszam tutaj lub na PRIV :)

 

DAWAJTA! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym mógł spróbować . ale chodzi Ci o to , żebym to ołówkiem naszkicował na kartce ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wymysl mape na kartce - rozplanuj BSy i respy. Tak z grubsza - dzieki temu bede mial zarys mapki i na jego podstawie stworze jakas mapkie ;) Moze cos fajnego by wyszlo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będę miał czas , ochotę i siłę to mogę coś narysować :) . ale z góry mówię , że niczego nie obiecuję ;] .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł.

 

Chciałbym, abyś dodał malesiak w jakimś strategicznym miejscu link do forum na ścianie.

proponuję nazwać mapkę cs_kopytko lub cs_kopytko_pl. Bardzo fajny pomysł, tylko nie przesadzajcie z różnościami typu modele, nie potrzebne (samo bsp). Oczywiście jakiś kilka typowych miejsc, kryjówek mile widziane ^^. Mapka prosta, przejrzysta wielkości dust2.

 

Czekam na gotowy projekt ;) powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna inicjatywa, że strony malesiaka. (3Maj Browar ). Co do nazwy:

cs_kopytko jak już powiedział Petrus, albo de_cs_kopytko, z tym przedrostkiem de(demolitions- czyli mapy na których podkłada się bomby)

albo cs_kopytko tylko z hostami.. Nie wiem.

W każdym razie jeśli misją ma być paka musi być przedrostek de. Ważne, żeby na mapie było dużo respawnów, żeby nie zabijało graczy, albo żeby nie było tak, że nie można dołączyć do gry. Wiem, że to banalne rzeczy, ale przypominam twórcy mapy ;)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy namaszczenie od Petrusa, więc do boju! Czekam na szkice i obiecuję, że nawet gdy pojawi się ich 10 sztuk, to z każdego szkicu zaczerpnę jakiś szczególny fragment :)

 

@Petrus, co do modeli i "bajerów" - możesz być o to spokojny. Ja tworzę mapki na bazie defaultów, tzn. tekstur dustów, aztec'a i innych standardów. Sam nie lubię gdy za dużo jest do ściągania, więc zrobię tak aby jak najwięcej opierało się to na prostocie, ale jednocześnie, aby była grywalna! ;)

 

@KmL, o respawny nie dygaj - zawsze robię ich nadmiar :) Mapa koniecznie "DE", bo hostów nie trawię i nie chcę mieć z nimi do czynienia;) KmL, narysuj jakiś szkic w szkole (na pewno gapisz się w sufit na lekcjach:P) i podrzuć mi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehem.. Pomysł jak najbardziej na miejscu :)

 

Ale.. malesiak - jesteś w stanie oszacować wielkość mapy?

Co do projektu to mogę zrobić, nawet mam pomysł. ;)

Tylko musiałbym dokładnie wiedzieć jaka ma być tematyka mapki, czy coś bajkowego itp..

 

Ja tam bym zrobił mapkę osiedla na którym mieszkam, jest kilka baraczków w których moglibyśmy umieścić BSy albo respawny.

Głównymi obiektami byliby: Baraki, Garaże oraz PARK :) w którym umieściłoby się jednego BSa. :)

 

Czekam na wasze opinie na ten temat. :)

 

Grr.. czemu ja wcześniej an ten pomysł nie wpadłem. ;D

 

[ Dodano: 2011-09-19, 20:30 ]

kopytko.jpg

 

Legenda:

 

Kolor Czarny - Taki jakby barak, jakiś niski, podłużny budynek.

 

Kolor Szary - To by było, myślałem że coś tego typu co jest na awp india, czyli coś z podejściem na górę, tam mógłby być kolejny mniejszy budynek, no i oczywiście budowla ta z takimi dziurami jak an awp indii. ;)

 

Kolor Brązowy - Park.

 

Kolor Niebieski - Resp CT

 

Kolor żółty - Bombsite A, nie uwzględniłem drugiego bo nie wiem gdzie.

 

Kolor zielony - jakieś 5, 6 garaży/kontenerów w miare w rzędzie.

 

Kolor Czerwony - Respawn TT.

 

To jasnoniebieskie kółko to moglibyśmy tam dodać jakiś stawek/ jakąś wodę, a ten pasek na nim to jakiś mostek. :) Można by było zrobić że byłby to punkt strategiczny, tak jak np. na dd2 jest nim długa.

 

Kolor różowy - jakaś wieża z widokiem na most. ( Dobra kampa dla snajpera)

 

Pomarańczowe Krechy - jakieś drogi, ścieżki coś.

 

Białe tło to oczywiście można pozostawić dla tego co robi mapkę, niech tam pododaje jakieś dodatki, skrzynie, drabinki itp itd.

 

 

Mapka robiona w gimpie ! :D

 

 

Proszę o wstępne opinie projektu. :)

Oczywiście mapka musiała by być w większym formacie, więcej szczegółów, ale to już nie dla mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczegóły typu czołg itd, będzie ewentualnie na końcu, ale też nie chętnie bo to niepotrzebne czasem dodatki :) Bedzie dużo skrzynek, murów i innych dodatków;) Osama, bardzo fajny plan mapy, ubogo TERRO mają wybitkę z respa, ale można to bez problemu rozbudować :)

 

[ Dodano: 2011-09-20, 19:14 ]

Stworzyłem już wstępny zarys "podstawy" mapy. I niestety w tym momencie skończyła mi się wena :) Podeślijcie coś jeszcze. Osama wrzuciłeś dobry materiał, ale ciut ubogi. Ciężko mi wystartować w obecnej formie, ale gdy tylko coś sensownego się wyklaruje, to ruszymy z kopyt(k)a! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest bardzo fajny tak jak piszą moi poprzednicy ; )

Czytając ten temat wiedziałem, że wiele osób będzie ZA, ale nikt nie podejmie się stworzenia mapy. Ja osobiście nigdy nie tworzyłem mapy, nawet nie próbowałem, więc nie mam pojęcia jak to ma wszystko wyglądać. Fajna by była taka mapa promująca sieć CS-KOPYTKO.

Popytam się kilku starych ziomków z CS'a może oni mają jakieś umiejętności jeśli chodzi o tworzenie map, jakby co dzisiaj dam jeszcze znać w tym temacie.

 

A i jeszcze jedno. Nie lepiej zrobić mapę CS_KOPYTKO, tylko na prawdę ją fajnie odwalić. Jest mało fajnych map z hostami, a to może trochę podniosło by ilość graczy. Nie wielu graczy woli mapy CS, ale jak będzie jakaś " elegancka " to przyciągnie graczy do serwera i za mapę i za pomysłowość ; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się na dniach zaprezentować pierwsze wersje ALPHA mapki :) Będzie to mapa "DE", ale wciąż mam problem z zagospodarowaniem przestrzeni. Uliczki, przejścia itd, dosyć ciężko się tworzy, bo nie mam jasnego planu i stąd będzie trzeba potestować długo mapkę, przed wersją finalną :> Na razie będzie golas bez skrzynek i innych dodatków - jedynie ściany, schody i podejścia. I tak mam problem, ponieważ nie dostałem dobrego projektu :)

 

@squaka, rozumiem Twój zamysł, ale jest to zbyt ogólne :)

@osama, blisko ideału, ale te proporcje są mylące i nie wiem czy korytarze to tylko "info", że ma być jakieś przejście czy właśnie tego typu ma być ten korytarzyk. I jak zwykle najgorzej jest z poziomem - tak zróżnicować mapkę, aby była "pochylnia" i inne bajery ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie musimy robić jednej :D np. nie ma tylko jednej de_dust2 tylko ewoluuje ona w coraz to nowsze, można wywalić na rynek ich więcej. Ważne, aby w jednym miejscu na mapie posiadała napis "www.cs-kopytko.pl" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jak najbardziej ;]

Ale pytanko: "NA jakim serwerze bd wgrana ta mapa" .?

Bo na only dd2 to chyba nie wypada :/

Jesli dało by rade i nie jest to taki duży wydatek,to można zrobic nastepny serwer kopytko.pl w ktorym bd zrealizowane wszystkie propozycje map :) taki "dodatek" ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł , od dawna jestem za stworzeniem takiego serwera np. FFA + de_kopytko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam Male Male Siak? działasz coś w tej sprawie? Jakby była fajna mapka to chętnie bym ją wprowadził na COD i BF2 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie chcę puszczać wersji Alpha:) Potrzebuję natchnienia. Niech ktoś ładnie rozrysuje jakieś połączenie mapek - coś w stylu: hangar z assaulta, BSy z D2, most z azteca itd. Wtedy będzie łatwiej. Teraz to wielki sześcian i bs :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym najchętniej widział jakąś prostą mapkę typu dust2. Łączenie pomysłów z różnych mapek może nie wypalić, jest już taka mapka łącząca kilka istniejących map i nie wygląda to za dobrze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to jest dobry pomysł, ale nie dojdzie do skutków, "Będę miał czas zrobię", "Nie ma weny" itd. Musisz sobie jasno powiedzieć czy robisz czy nie, bo na takim odkładaniu nie mam weny itd, to ta mapa nigdy nie powstanie. Na razie bym proponował zrobić małe mapy typu aim i serwer Aim/AWP i same mapy kopytkowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat zamykam, brak zainteresowania autora wykonaniem projektu.

 

Jeżeli coś zdziałasz to zapraszam do dodania gotowego projektu do oceny w nowym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×