Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Player :3

Błędy i bugi na serwerze DM+BF2

3 replies w tym temacie

Recommended Posts

Bronie:
- komenda: /guns - nie wczytuje menu broni nawet jak po wcześniejszym wyborze broni nagle zostaje sama snajperka (scout); komunikat: "Menu broni jest aktualnie włączone - powinieneś mieć już broń."

Screen: i2.paste.pics/3a6033d6c9d7267ce4663ecd57258cf0.png;

Mój przykład: Jakiś czas temu grałem przeciwko dwu bardzo dobrym graczom na mapie cs_max która została przedłużona.

Podczas tej gry 2 razy nie wczytało mi broni na mapie. Stało się tak, że zdobyłem najlepsze statystyki na tej mapie z niewielką różnicą, ale straciłem kilkanaście fragów + kilka fragów na korzyść przeciwników (z powodu załadowania samej snajperki (scout) zamiast mojej wcześniejszej broni) - screen:

i2.paste.pics/b03fbe4307a7141c587db0ff7826c2c1.png;

VIP:
- nie zawsze ładowany na starcie mapy:
nawet jeżeli jest się obecnym od samego początku mapy lub od wcześniejszej mapy.

- nie zawsze ładuje się HP co sekundę, mając wylosowanego VIPa na mapach:
jeżeli ładuje się HP na sekundę na początku mapy po utracie punktów życia to do końca mapy tak jest, ale jeżeli na początku mapy przyznaje jedynie HP za zabicie, a HP co sekundę nie rośnie, to jest tak do końca mapy.

- nawet osoba z zakupionym VIPem może być wylosowana na mapie jako VIP pomimo, że na mapie znajdują się osoby bez VIPa.

Boty:

Niezbalansowana/niezrównoważona ilość botów na początku mapy:

Przykład: 1 TT (gracz) vs 5 CT (boty),
2 CT (boty) vs 4 TT (w tym 1 gracz lub same boty).

Paczki:

Zacinanie na respie:

Przykład: Osoba grająca na mapie została zabita i została zrespiona na miejscu, gdzie wcześniej została losowo umieszczona paczka.

Osoba ta nie może z tej paczki zeskoczyć - tak jakby została do niej zaczepiona i musi albo ją otworzyć (e), albo musi zginąć, aby uwolnić się z tego miejsca.

Mój przykład: Kiedy ponad miesiąc temu zaczynałem na nowo po kilku latach grać na serwerze DM+BF2, zdarzyło mi się parę takich sytuacji, że zostałem zrespiony na paczce i kiedy ją zebrałem od razu straciłem życie niezależnie jaki rodzaj paczki zebrałem.

• Like 1

bronie: w tym nie pomoge  nigdy sie z tym nie spotkalem 

vip: ładowanie hp działa tylko na nożu :) 

nawet osoba z zakupionym VIPem może być wylosowana na mapie jako VIP pomimo, że na mapie znajdują się osoby bez VIPa." - myślę ze to ma małe znaczenie i nie warto zawracać sobie tym głowy :)

Boty: osobiście spotkałem się tylko raz z  sytuacja ze grałem sam vs 5 wściekłych botów ale pom 2 rundach już był balans odpowiedni 

Paczki: tu się zgadzam w sto procentach często się tak zdarza myślę ze lepsza opcja było by dodanie ruletki zamiast skrzynek.

• Thanks 1
W dniu 29.09.2021 o 01:01, Player :3 napisał:

- nawet osoba z zakupionym VIPem może być wylosowana na mapie jako VIP pomimo, że na mapie znajdują się osoby bez VIPa.

Paczki:

Zacinanie na respie:

Przykład: Osoba grająca na mapie została zabita i została zrespiona na miejscu, gdzie wcześniej została losowo umieszczona paczka.

Osoba ta nie może z tej paczki zeskoczyć - tak jakby została do niej zaczepiona i musi albo ją otworzyć (e), albo musi zginąć, aby uwolnić się z tego miejsca.

Czołem,
przyłączam się do tych czynników, one również zwróciły moją uwagę, w szczególności losowanie VIP'a. Ja sam takowy przywilej dopiero od paru miesięcy posiadam, ale zawsze mam wyrzuty sumienia - jak właśnie następuje niefortunne wylosowanie i przydzielenie czegoś, co z góry już mam i na co teoretycznie zasługuje ktoś inny. Zauważyłem zależność, że dwie mapy VIP przepada, dopiero na trzeciej mapie następuje poprawne wylosowanie  - tak jest przynajmniej w 70% przypadków, jak ja gram.

Inna kwestia to skrzynki  - szczególnie na mapkach fy_pool_day, cs_max, de_train i de_cbble daje się to we znaki. Ja jednak byłem w stanie wylosować dodatkowe HP,  któryś z granatów lub podwójny skok, ale częściej skuwałem się na tym tracąc HP lub otrułem się do zgonu, ale to jest jednak loteria. Ja osobiście je ignoruje.

No i to właśnie chciałem na ten temat powiedzieć... [=

• Like 1

[Odświeżenie tematu]

Dalsze błędy i bugi na serwerze DM+BF2:

1. Zacinany resp w drzwiach TT na mapie fy_pool_day:

Grałem dzisiaj z Mintem na mapie fy_pool_day i miałem możliwość zdobycia pierwszego miejsca, ale w ostatniej minucie zostałem zrespiony w drzwiach i nie miałem możliwości uwolnienia się z tego miejsca:
Link do filmu opisanego zdarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=XNLIG3_n4E8

2. Sprawdzanie zdobytych odznak:

Przez komendę /bf2menu można zobaczyć zdobyte odznaki oraz dokładną ich ilość podczas gry. Niestety komenda ta wpisywana na spekcie ukazuje ilość zdobytych odznak w sposób niedokładny.
Mój przykład: Mam zdobyte 44 odznaki, a na spekcie wyświetla mi, że mam zdobytych 0/48.
Screen: /https://i2.paste.pics/6881eb1facdc0d950c14b67981fed433.png/

Jakiś czas temu, kiedy wchodziłem na serwer i sprawdzałem zdobyte odznaki na spekcie, zdarzało się, że wyświetlała mi się pojedyncza ilość zdobytych odznak typu 8,9,7/48 zamiast dokładna ich ilość (ponad 40 odznak).